Sportlövő-vb: 12. a Dénes, Péni duó légpuska vegyes csapatban

2023.08.18. 12:13
Ezúttal nem jött össze az éremszerzés a Dénes, Péni párosnak (Fotó: Dömötör Csaba)
A tizenkettedik helyen végzett a Dénes Eszter, Péni István duó a 10 méter légpuska vegyes csapat számában a bakui olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokság pénteki versenynapján. Nem sokkal később a 35. helyen végzett a Major Veronika, Rédecsi Máté páros a 10 méter légpisztoly vegyescsapat számban.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a Dénes, Péni kettős 629.2 körös (313.5 és 315.7), nemzetközi szinten is jónak mondható eredménye csak a 12. helyre volt elegendő a nagyon erős mezőnyben, ahol 631.4 kör kellett az éremcsatához. A másik magyar páros, a Mészáros Eszter, Pekler Zalán egység 620.1 körrel (304.9 és 315.2) a 63. helyen zárt. Ennek egyik oka, hogy Mészáros egyik lövése 5.9 kör lett technikai hiba – feltehetően lőszerhiba – miatt.

A számot a Huang Jü-ting, Seng Li-hao kínai páros nyerte, miután az aranymérkőzésen 16:2-re legyőzte a Csehel Amirani Sermine, Nekunam Amir Mohammad iráni kettőst.

A 77 párost felvonultató mezőny alapversenyében 2x30 lövést adtak le a versenyzők, s az így kialakult sorrend alapján az első és a második helyen végzett kettős lőhetett az aranyéremért, míg a harmadik és a negyedik helyezett a bronzéremért.

A magyarok csütörtökön jól céloztak: női légpisztolyban Fábián Sára Ráhel a negyedik helyen végzett, ezzel párizsi olimpiai kvótát szerzett, míg csapatban Major Veronikával és Jákó Miriammal ezüstérmet nyert.

A magyar szövetség tájékoztatása szerint a Major, Rédecsi légpisztolyos kettős 572 kört (292, 280) lőtt, az éremcsatához 580 körre volt szükség. A Fábián Sára Ráhel, Tátrai-Fejes Miklós páros 568 körrel (279, 289) a 42. lett.

Pongrátz Bianka 52. női skeetben
Pongrátz Bianka az 52. helyen végzett női skeetben a bakui olimpiai kvalifikációs sportlövő-világbajnokságon. A magyar szövetség tájékoztatása szerint a kétnapos viadalon – amelyen 71 skeetes indult – Pongrátz a gyengébb első sorozat után jól lőtt, de 112 korongos (19, 24, 23, 23, 23) teljesítményével így is a mezőny második felében végzett. A döntőt a szlovák Danka Barteková nyerte, a második az amerikai Dania Jo Vizzi, a harmadik pedig a görög Emmanuela Kacuraki lett.