Ritmikus gimnasztika vb: Pigniczki Fanni olimpiai kvótát szerzett

2023.08.24. 23:01
Pigniczki Fanni (Fotó: AFP)
A ritmikus gimnasztikázó Pigniczki Fanni olimpiai kvótát szerzett, mivel a 11. helyen végzett a valenciai világbajnokság csütörtökön zárult egyéni selejtezőjében, ráadásul egyéni összetettben és szalaggal is döntőbe jutott – utóbbiban a hatodik helyen zárt a fináléban.

A kvalifikáció legjobb 14 helyezettje szerzett országkvótát a jövő nyári, párizsi olimpiára azok közül, akik korábban nem harcolták ki a részvétel jogát. A tokiói olimpikon Pigniczki 95.700 ponttal jutott a szombati egyéni összetett döntőbe, amelybe a 83 fős selejtező első 18 helyezettje került.

Pigniczki szerdán harmadik lett a karika döntőjében, ez a magyar ritmikus gimnasztika második vb-érme Patocska Mária ötven évvel ezelőtti bronzérme után, amelyet szintén karikával szerzett, hármas holtversenyben.

Buzogánnyal Pigniczki 22. lett (29.900) csütörtökön, Wiesner Hanna az egyéni összetett selejtező 24. helyén zárt (91.600), szalaggal 15. (30.400), buzogánnyal 36. (28.650) volt.

Az olimpiai kvótás sportoló hatodik lett a szalag döntőben a ritmikus gimnasztika világbajnokságon. A Nemzetközi Torna-szövetség honlapja szerint az MTK sportolója 30,100 pontot kapott volna csütörtök esti gyakorlatára, de egytizedet levontak tőle, így kereken 30 ponttal végzett.

Mind a négy szerenkénti döntőt, szerdán a labdát és a karikát, csütörtökön a buzogányt és a szalagot az orosz, de német színekben versenyző Darja Varfolomeev nyerte.