MOB: Szilágyi Áront javasolják a NOB sportolói bizottságába

Vágólapra másolva!
2023.08.30. 18:05
null
Novák Katalin köztársasági elnök és Szilágyi Áron a Szent István-rend átadásán (Fotó: Koncz Márton)
A Magyar Olimpiai Bizottság szerdai elnökségi ülésén úgy határozott, hogy London, Rio és Tokió egyéni bajnokát javasolja a Nemzetközi Olimpiai Bizottság sportolói bizottságába.

A párizsi játékok végén lejár Gyurta Dániel olimpiai aranyérmes, világbajnok és Európa-bajnok úszó mandátuma a Nemzetközi Olimpiai Bizottság sportolói bizottságában, így a Magyar Olimpiai Bizottságnak lehetősége nyílik sportolót jelölni a tagságra – a szervezet szerdai elnökségi ülése döntött arról, hogy a háromszoros ötkarikás győztes vívót, Szilágyi Áront javasolja a NOB sportolói bizottságába.

A NOB július 13-án tette közé a sportolói bizottsági tagságra vonatkozó pályázati kiírását, a feltétel az volt, hogy az adott sportolónak részt kellett vennie a tokiói és/vagy elindulnia a párizsi olimpián. A beérkezett hat jelentkezésből Gyulay Zsolt MOB-elnök, Schmitt Pál, a MOB tiszteletbeli elnöke és a NOB tiszteletbeli tagja, valamint Gyurta Dániel, a MOB elnökségi tagja és NOB-tag döntött Szilágyi Áron mellett.

Gyurta Dániel az elnökségi ülésen elmondta: 35 sportoló jelentkezhet a megüresedő négy helyre, korábbi klasszisunk úgy véli, körülbelül 1000-1200 szavazatra lesz szüksége a négy megválasztandó tagnak. (A párizsi olimpián induló sportolók mindegyike szavazhat, vagyis a 10500 versenyző négy jelöltre leadott voksai alapján választják meg a négy új tagot.). A megbízatás nyolc évre szól, és egyben NOB-tagságot is jelent.

A MOB esélyegyenlőségi bizottságának elnökévé Sinkó Andrea, korábbi olimpiai pontszerző ritmikus gimnasztikázót választották, míg a sportszakmai és sporttudományos bizottság elnöke Sós Csaba, az úszók szövetségi kapitánya lett.

Legfrissebb hírek

Schmitt Pál: Ha visszakerül Európába az olimpia, komolyan számításba jön Magyarország

Egyéb egyéni
2025.06.24. 20:51

Bár Baji Balázs lett az MVP, mindenki Kovács „Kokó” Istvánt ünnepelte

Egyéb egyéni
2025.06.23. 19:19

MOB-közgyűlés: Kemény Dénes kapta az életműdíjat

Egyéb egyéni
2025.05.17. 13:44

Felavatták Földi Imre szobrát

Egyéb egyéni
2025.05.08. 23:04

Varga-Szabó Andrea lett a Magyar Szinkronúszó-szövetség elnöke

Egyéb csapat
2025.05.08. 12:35

Milánó 2026: a MOB elfogadta a sportági előrejelzéseket

Téli sportok
2025.05.05. 17:22

Az MBH Bank lett a Los Angeles-i magyar olimpiai csapat első hivatalos partnere

Egyéb egyéni
2025.05.05. 13:15

Megyaszai Lilla és Garát-Gasparics Fanni WISH-ösztöndíjat nyert el

Egyéb egyéni
2025.04.28. 19:38
Ezek is érdekelhetik