Evezős Eb: Bertus Kitti és Pétervári-Molnár Bendegúz is elődöntős

Vágólapra másolva!
2023.05.26. 13:26
null
Bertus Kitti második lett a női egypár vigaszágán (Fotó: Magyar Evezős Szövetség)
A kétszeres olimpikon Pétervári-Molnár Bendegúz hatalmasat hajrázott a reményfutamban, ezzel bejutott a bledi evezős Európa-bajnokság elődöntőjébe, csakúgy mint Bertus Kitti.   

A 30 éves Pétervári-Molnár Bendegúz 500 méterrel a cél előtt még 3.5 másodperces hátrányban volt, majd a hajrában feljött a második helyre és mindössze 0.74 másodperccel később ért be horvát riválisánál. Ezzel eldőlt, hogy Pétervári-Molnár ott lesz a férfi egypár szombati elődöntős futamában, és már biztosan az A- vagy a B-döntőben lesz érdekelt vasárnap.

Bertus második lett a női egypár vígaszágán, ennek nyomán ő is reménykedhet még az A-döntőben. A könnyűsúlyúaknál a nem olimpiai versenyszám kétszeres Európa-bajnoka, Galambos Péter harmadik helyen zárt, így a B-döntőben állhat rajthoz, hozzá hasonlóan Fehérvári Eszternek is elúszott az éremesély.

A Juhász Adrián, Simon Béla kormányos nélküli kettes ötödik lett, akárcsak kétpárban a Bácskai Máté, Szabó Márton duó, amely aztán délután a vasárnapi C-döntőbe verekedte magát.

Legfrissebb hírek

Evezés: Szántó Évát beválasztották a nemzetközi szövetség végrehajtó bizottságába

Egyéb egyéni
3 órája

Pétervári-Molnár Bendegúz 15. lett az evezős-világbajnokságon

Egyéb egyéni
2025.09.26. 07:10

Evezős vb: Fehérvári Eszter 13. lett

Egyéb egyéni
2025.09.25. 08:09

Pétervári-Molnár Bendegúz C-döntőbe került az evezős vb-n

Egyéb egyéni
2025.09.24. 07:23

Evezős-vb: Fehérvári Eszter a C-döntőbe került

Egyéb egyéni
2025.09.23. 06:56

Pétervári-Molnár Bendegúz futammásodikként negyeddöntős az evezős vb-n

Egyéb egyéni
2025.09.22. 09:24

Két magyarnak szurkolhatunk Kínában az evezős-vb-n

Egyéb egyéni
2025.09.21. 09:35

Evezés: két hatodik, egy hetedik hely az U23-as Eb-n

Utánpótlássport
2025.09.07. 16:21
Ezek is érdekelhetik