Sportlövő Eb: negyedik lett a női puskás csapat Tallinnban

2023.03.12. 19:10
Nem jött össze az éremszerzés Bajos Gittáéknak (Fotó: Nemzeti Sport, archív)
A negyedik helyen végzett a Mészáros Eszter, Dénes Eszter, Bajos Gitta összeállítású magyar hármas a nők 10 méter légpuska csapat versenyszámában a Tallinnban zajló légfegyveres Európa-bajnokság vasárnapi zárónapján.

A trió a harmadik helyért rendezett mérkőzésen 16–10-re kikapott a Julia Ewa Piotrowska, Natalia Kochanska, Aneta Stankiewicz alkotta lengyel együttestől.

A 16 pontig tartó bronzmecssen jól kezdtek a magyarok, 2–0-ra és 4–2-re is vezettek. Innen 6–4-re fordítottak a lengyelek, de Mészárosék előbb egyenlítettek, majd 8–6-nál már ismét a mieinknél volt az előny. A következő négy sorozatot azonban megnyerte a tavaly Európa-bajnok ellenfél, és 8–14 után már csak szépíteni tudott a magyar csapat.

Ezzel eldőlt, hogy a magyarok a felnőttek között egy bronzérmet szereztek: vasárnap a Major Veronika, Jákó Miriam, Csonka Zsófia összeállítású női pisztolyos csapat bronzérmet nyert. A juniorok között további egy-egy arany- és ezüstérem mellett két bronz a termés.