Íjászat: a földrengés miatt hat nappal később kezdődik az Eb

Vágólapra másolva!
2023.02.08. 14:32
null
Hat nappal elhalasztják az íjászok Európa-bajnokságát (Fotó: Getty Images)
A Törökországot és Szíriát sújtó földrengés miatt hat nappal elhalasztották az íjászok fedett pályás Európa-bajnokságának rajtját.

 

A kontinensviadalt február 19. és 24. között rendezik meg a törökországi Samsunban– adta hírül a sportág európai szövetsége. Ugyanakkor a Nemzetközi Iskolasport Szövetség (ISF) a több ezer áldozatot követelő földmozgások után úgy döntött, hogy lemondja a 2023-as téli Gymnasiadét. A 16-18 éves diákok korosztályos világversenyét február 11. és 19. között Erzurum török városban bonyolították volna le.

A természeti csapásban a legfrissebb adatok szerint több mint 8500-an hunytak el, köztük több sportoló is. A Nemzetközi Birkózószövetség értesülései szerint hét hazai birkózó halt meg és többen eltűntek Kahramanmarasban, ahol U20-as szabadfogású nemzetközi tornát rendeztek. A versenyen résztvevő francia, koszovói és üzbég válogatott tagjai megmenekültek és már biztonságos zónába szállították őket– számolt be róla honlapján az UWW.

A Gaziantep Merinos élvonalbeli női röplabdacsapatának játékosa, Betül Coban Cakir és férje sem élte túl a természeti csapást. A török női kosárlabda-válogatott tagja, Nilay Aydogan és további legalább 15 sportoló ragadt a törmelékek alatt Malatya tartományban.

A török élvonalban szereplő Atakas Hatayspor, a Gaziantep FK és a másodosztályban érdekelt Malatyaspor labdarúgócsapatok játékosai közül többen meghaltak vagy eltűntek. Christian Atsut, a Hatayspor ghánai válogatott futballistáját sikerült kimenteni a romok alól, de a klub sportigazgatóját még 60 órával a katasztrófa után sem találták meg, míg Ahmet Eyüp Türkaslan, a Malatyaspor kapusa életét vesztette.

Törökországban a sporteseményeket, bajnokságokat felfüggesztették, így az első osztályú labdarúgó-bajnokságot is. A futballidényt a tervek szerint február 17-től folytatják.

Legfrissebb hírek

„A viadal, amiről sosem tudtuk, hogy szükségünk van rá” – Szoboszlai és Güler szócsatája a nemzetközi sportsajtót is bejárta

Magyar válogatott
2025.03.24. 20:06

Kevesebbszer lőttünk, kevesebb párharcot nyertünk, mint Isztambulban

Magyar válogatott
2025.03.24. 13:37

Olvasóink nem kímélték a válogatottat: átlagosan tízből négy pontot adtak a játékosoknak

Magyar válogatott
2025.03.24. 11:37

Kép: Szoboszlai az NSO Instagram-bejegyzése alatt szúrt oda Arda Gülernek

Magyar válogatott
2025.03.24. 07:38

Dibusz Dénes nem látta esélyét annak, hogy a második félidőben egyenlítsen a magyar válogatott

Magyar válogatott
2025.03.24. 07:05

Tóth Alex felemásan éli meg a bemutatkozását a válogatottban; Szoboszlai dicsérte

Magyar válogatott
2025.03.23. 21:55

Szoboszlai Dominik: Akik akkor nem szurkolnak nekünk, amikor vesztésre állunk, akkor se szurkoljanak, amikor nyerünk

Magyar válogatott
2025.03.23. 21:36

Vincenzo Montella: Marco Rossival mindketten mediterrán vérmérsékletű emberek vagyunk

Magyar válogatott
2025.03.23. 21:02
Ezek is érdekelhetik