Tokió 2020: kvótás a Szudi, Pergel asztalitenisz vegyes páros

MTI/ CS. M.MTI/ CS. M.
Vágólapra másolva!
2021.06.01. 10:56
null
Szudi Ádám is kvótás (Fotó: Árvai Károly – archív)
A Szudi Ádám, Pergel Szandra vegyes páros indulhat a nyári, tokiói olimpia asztalitenisz-versenyén.

A nemzetközi szövetség kedden értesítette magyar tagszervezetét a duó kvótaszerzéséről, amelyet már korábban is tudni lehetett, de a júniusi olimpiai ranglista nyilvánosságra kerülésével vált hivatalossá.

A vegyes páros szám új az ötkarikás programban, a tokiói küzdelmekben összesen 16 kettős vehet részt.

A magyar sportági küldöttséget így egy három plusz egy fő tartalékból álló női csapat, a férfi egyesben induló Majoros Bence és a Szudi, Pergel vegyes páros alkotja majd a japán fővárosban. A szabályok szerint Pergel már biztosan tagja a csapatversenyben asztalhoz álló női triónak, a válogatott további összeállítását várhatóan június végén hirdeti ki Bátorfi Zoltán szövetségi kapitány.

A 25 esztendős, magyar bajnok Szudi és a többszörös Európa-bajnoki bronzérmes, 32 éves Pergel egyformán először indulhat majd olimpián, a szövetségnek mindketten úgy nyilatkoztak, hogy szeretnék kihozni magukból a maximumot, s ha ez sikerül, esélyük lehet meccset, meccseket nyerni.

„Most már hivatalossá vált, amit hetek, sőt hónapok óta tudunk. Szandi és Ádám rengeteget dolgozott ezért a kvótáért, rengeteg versenyen jártak, gyakorlatilag a világ összes kontinensét bejárták” – mondta az M1 aktuális csatornának kedden Nátrán Roland, a MOATSZ elnöke, akit a hétfői tisztújító közgyűlésen újabb négy évre megerősítettek posztján.

 

Legfrissebb hírek

Gyász: elhunyt Takács János világbajnok asztaliteniszező

Egyéb egyéni
2025.09.02. 17:07

Héder Barna legalább 50 millió forinttal tartozhat az olimpiai stábnak

Párizs 2024
2025.09.02. 08:52

Női asztalitenisz BL: az Európa-kupában folytatja a Budaörs

Egyéb egyéni
2025.08.31. 14:19

Asztalitenisz: második BL-csoportmeccsét is elveszítette a Budaörsi SC

Egyéb egyéni
2025.08.30. 11:27

Asztalitenisz: vereséggel kezdett a Budaörsi SC női csapata a BL-ben

Egyéb egyéni
2025.08.29. 15:09

Asztalitenisz: Szudi Ádám a nyolcaddöntőben búcsúzott

Egyéb egyéni
2025.08.23. 15:54

Asztalitenisz: Szudi Ádám nyolcaddöntőbe jutott a bolgár WTT-versenyen

Egyéb egyéni
2025.08.22. 19:44

Asztalitenisz csapat Eb: ezúttal a rutinszerzés a fontos

Egyéb egyéni
2025.08.18. 16:35
Ezek is érdekelhetik