Sportlövészet: Péni ezüst-, Dénes bronzérmes légpuskában

P. A.P. A.
2021.03.20. 12:40
Péni István ezüstérmet szerzett Újdelhiben
Kitűnően kezdték a mieink az indiai világkupa-viadalt, Péni István ezüst-, Dénes Eszter bronzérmet nyert a légpuskások egyéni versenyében.

Mindkét döntőbe jutó magyar puskás érmet nyert a sportlövők indiai világkupaversenyén, a 10 méteren második Péni István (UTE) és a harmadik Dénes Eszter minimális különbséggel maradt le a még fényesebb medáliáról.

Péni kiélezett csatát vívott az amerikai Lucas Kozeniesky-val, aki az utolsó két lövés előtt még kilenc tizeddel vezetett – végül egyetlen tizeddel tudta megelőzni a szám Európa-bajnokát.

Szerettem volna aranyat nyerni, de nagyon örülök az ezüstéremnek. Sajnálom, hogy a végén nem sikerült utolérnem az ellenfelemet – értékelt Péni. – Fontos, hogy újra nemzetközi versenyen mérethetjük meg magunkat, úgy gondolom, az olimpián is előnyben lesznek azok a sportolók, akik eljöttek Indiába versenyezni.”

Dénes Eszter döntője is izgalmasan alakult. A sokáig a második helyen álló 19 éves magyar sportolót a 20. lövésnél befogta az amerikai Alison Marie Weisz, és miután a 22. lövés után is holtverseny volt kettejük között, szétlövés döntött az érmekről. Dénes 10.3 kört lőtt, szemben az amerikai 10.9-ével, így ő lett a harmadik.

Most szerepeltem először vk-verseny döntőjében. Egy kis csalódottságot érzek a vége miatt, de annak örülök, hogy egyre jobban teljesítek a finálékban. Remélem, ez a bronzérem valaminek a kezdte” – mondta a vegyes párosban Pénivel Eb-ezüstérmes Dénes Eszter.

VILÁGKUPAVERSENY, ÚJDELHI
Légpuska
Férfiak. Egyéni:
1. Lucas Kozeniesky (amerikai) 249.8 kör (alapverseny: 628.8), 2. Péni István 249.7 (629.6), 3. Panwar (indiai) 228.1 (629.1), ...15. Sidi Péter 625.9 – az alapversenyben, ...30. Pekler Zalán 621.3.