
Az UWW csütörtökön tette közzé honlapján a fogásnem hat olimpiai kategóriájának tízes listáit.
A  háromszoros Európa-bajnok, Londonban olimpiai ezüstérmes Lőrincz Tamás a  tavaly szeptemberi vb-n aratott sikere után került a rangsor élére, s  továbbra is ott van, annak ellenére, hogy idén nem indult  ranglista-versenyen, így a februári Eb-t is kihagyta. A BHSE klasszisa  jelenleg két ponttal előzi meg az idei kontinensviadalon harmadik svéd  Alex Bjurberg Kessidist, akit a vb-döntőben legyőzött.
A 33 éves  birkózó az idei évben a tokiói olimpiára tervezte a csúcsformát, az Eb-t  is ezért hagyta ki, így különösen fájó volt számára a játékok jövő  nyárra halasztása. 
Az MTI-nek a múlt heti döntés után nem sokkal  elárulta, hogy rosszul érintette a hír, egy órára volt szüksége, hogy  valamelyest megeméssze azt. Mint mondta, az idei játékok lett volna az  utolsó nagy dobása, azt követően családjára, két kicsi gyermekére  szeretett volna koncentrálni. Az első sokk után viszont előre néz, a  szerettei pedig támogatják abban, hogy a jövő évre felkészüljön és  harcba szálljon az olimpiai bajnoki címért.
Öccse, az idei  Európa-bajnokságon és a tavalyi világbajnokságon is ezüstérmes Lőrincz  Viktor éppen az Eb-második helyével előzte meg a rangsorban a vb-győztes  Zsan Belenyukot a 87 kilósok között. A 29 éves, 2017-ben Eb-győztes  birkózó 14 ponttal áll az ukrán sztár előtt.
A ranglistákon még  egy magyar, az Európa-bajnoki második Lévai Zoltán szerepel. Ő a  negyedik a Lőrincz Tamás vezette 77 kilósok között.    		            		            
A szabadfogásúaknál két honosított versenyző szerepel a legjobbak között: a tavalyi vb-3., idei Eb-5. Muszukajev Iszmail (65 kg) a negyedik, az U23-as vb-5. és felnőtt Eb-5. Kuramagomedov Murad (74 kg) pedig az ötödik pozíciót foglalja el. A nőknél a 2013-as világbajnok, tavaly vb-5. Sastin Marianna (62 kg) a nyolcadik, érdekesség, hogy edző-férje, Wöller Ákos egy másik tanítványa, az indiai Vinesh Vinesh harmadik az 53 kilósok között.







