Birkózás: a szövetség is köszöntötte az Eb magyar érmeseit

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2019.04.24. 14:43
A másfél hete zárult bukaresti birkózó Európa-bajnokságon kiemelkedően szereplő magyar sportolókat köszöntette szerdán a hazai szövetség, melynek elnöke, Németh Szilárd bejelentette, hogy a Ludovika Arénában rendezik meg októberben az U23-as világbajnokságot.
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK! (FOTÓK: FÖLDI IMRE)
A FOTÓRA KATTINTVA KÉPGALÉRIA NYÍLIK! (FOTÓK: FÖLDI IMRE)

Az MBSZ vezetője elmondta, előzetesen nem voltak biztosak abban, hogy a magyar csapat képes lesz kiemelkedő teljesítményre az Eb-n, mivel több nagy hiányzó is volt, ám – elsősorban a legerősebb összeállításában szereplő női együttesnek köszönhetően – mégis emlékezetes teljesítményt nyújtott a válogatott.

A kontinensviadalon Barka Emese (57 kg) révén megszületett a magyar birkózás első női aranyérme, mellette Sastin Marianna (62 kg) – először édesanyaként – és Németh Zsanett (76 kg) is dobogóra állhatott, mígGalambos Ramóna (59 kg) ötödik lett. A szabadfogásúaknál Veréb István (92 kg), kötöttben az újonc Szilvássy Erik (87 kg) szerzett bronzérmet.

Németh Szilárd az Európa-bajnoki csapat méltatása mellett kitért arra is, hogy a szövetség mindenben igyekszik támogatni azt az állami törekvést, miszerint London és Párizs mögött Budapest legyen sportversenyek rendezése tekintetében a harmadik legtekintélyesebb város Európában. A tavaly októberi, kiemelkedően sikeres felnőtt vb után idén ősszel az U23-as világbajnokságnak ad otthont a főváros, s kedden az is eldőlt, hogy a Nemzeti Közszolgálati Egyetem sportcsarnoka (Ludovika Aréna) lesz a verseny helyszíne.

Könnyen lehet, hogy nem a korosztályos vb lesz idén az utolsó jelentős birkózóviadal Magyarországon. Tervben van ugyanis egy decemberi, nagyszabású négycsapatos szabadfogású verseny, melyen a sportág legnagyobb nemzetei, az amerikai, az iráni és az orosz, illetve egy európai válogatott csapna össze egymással. Németh Szilárd jelezte, hogy az amerikaiak, az oroszok és az irániak is jó ötletnek tartják a budapesti rendezést, ám a végső döntésre még várni kell.

Legfrissebb hírek

Birkózás a békéért: 6–4-re verték az oroszok az amerikaiakat a KIMBA-n

Birkózás
Tegnap, 9:16

Bácsi Péter: Házigazdái lehetünk a legnívósabb UWW-rangsorversenynek

Birkózás
Tegnap, 9:04

Két-két kötöttfogású ezüst- és bronzérem a budapesti UWW-rangsorverseny záró napján

Birkózás
2025.07.20. 20:05

Losonczi, Szabados és Vitek ezüstérmes az UWW-rangsorversenyen

Birkózás
2025.07.19. 20:18

Bognár Erika megnyerte a Polyák Imre–Varga János-emlékversenyt!

Birkózás
2025.07.18. 19:57

„Mégsem kilencven!” – Sike András hatvanéves

Birkózás
2025.07.18. 07:50

Bajcajev Vlagyiszlav ötödik helyével indítottunk a BOK-csarnokban

Egyéb egyéni
2025.07.17. 20:19

Csütörtökön kezdődik a Polyák Imre–Varga János-emlékverseny

Birkózás
2025.07.16. 20:10
Ezek is érdekelhetik