Asztalitenisz-vb: a férfiak kapitánya szép eredményekben reménykedik

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2019.04.02. 18:45
Aranyosi Péter, a férfiválogatott szövetségi kapitánya reménykedik abban, hogy játékosai szép eredményeket érnek el az április 21. és 28. között sorra kerülő budapesti asztalitenisz-világbajnokságon.

A szakvezető az M1 aktuális csatornán kedden elmondta, hogy a rendező jogán hat játékost nevezhetett; fiatal a csapat, Majoros Bence, Lakatos Tamás, Szudi Ádám és Ecseki Nándor is csak 23-24 éves, András Csaba és Juhász Patrik pedig ifjúsági korú, számukra egyértelműen a tapasztalatszerzés lehet a cél. Hozzátette: elsősorban párosban és vegyes párosban vár jó eredményeket játékosaitól.

Ahogy fogalmazott, a vb-n több mint száz ország asztaliteniszezői indulnak, s erősebb lesz a mezőny, mint egy olimpián, mert itt nemzetenként többen vehetnek részt.

Arra a kérdésre, mi változott a sportágban az elmúlt évtizedekben, Aranyosi Péter úgy válaszolt: az egész világon játsszák ezt a játékot, bárhol feltűnhet egy-egy tehetség, a honosított kínaiak pedig – elsősorban a nőknél – ellepték az európai válogatottakat, s nagyon nehéz ellenük érvényesülni. Hozzátette: ők is gondolkodnak honosításon, a jövő héten érkezik hozzájuk egy 17 éves kínai pingpongos, akit tesztelni fognak.

Aranyosi Péter a vb-vel kapcsolatban kiemelte: testközelből lehet élvezni a világ legjobbjainak játékát, s reméli, hogy ezáltal sok gyereknek megjön majd a kedve a pingpongozáshoz.

A világbajnokságot a Hungexpón rendezik, egyesben és párosban lesznek versenyek.

A kapitány beszélt az Asztalitenisz Világnapjáról is, a 2015-ben életre hívott rendezvény újabb „fordulóját” szombaton tartják. Itthon országszerte lesznek programok, Budapesten a Marczibányi téri Ormai-csarnok lesz a központ, ahol más sportágak képviselői is ütőt ragadnak majd.

Legfrissebb hírek

Március és április végén negyeddöntőzik a Budaörs az asztalitenisz Ek-ban

Egyéb egyéni
3 órája

Asztalitenisz: Póta már biztos vb-résztvevő

Egyéb egyéni
2025.02.25. 13:56

Asztalitenisz: Póta Georgina az Európa Top 16 nyolcaddöntőjében búcsúzott

Egyéb egyéni
2025.02.21. 13:30

Asztalitenisz: Póta Georgina a román Samara ellen játssza az Európa Top 16 nyolcaddöntőjét

Egyéb egyéni
2025.02.20. 20:32

Asztalitenisz: Jónyer és a Jónyer, Gergely páros ötven évvel ezelőtti vb-aranyát ünnepelték

Egyéb egyéni
2025.02.19. 16:34

Népsport: két aranyat nyertünk, egyről önként lemondtunk

Népsport
2025.02.13. 11:14

Adományokból élő világverő magyarok

Népsport
2025.02.08. 13:39

Asztalitenisz: Póta a selejtező második körében búcsúzott a Grand Smashtől

Egyéb egyéni
2025.02.01. 09:01
Ezek is érdekelhetik