Birkózás: „Minden idők legjobb vébéje lehet a budapesti”

Vágólapra másolva!
2018.06.05. 09:47
Nenad Lalovic, a Nemzetközi Birkózószövetség (UWW) elnöke az év elején jelezte, hogy azt szeretné, ha az októberi budapesti világbajnokság minden idők legjobbja lenne, s Hegedűs Csaba, a magyar szövetség korábbi elnöke szerint erre minden esély meg is van.

A 1972-es müncheni olimpián aranyérmes Hegedűs – a Papp László Sportarénában sorra kerülő vb egyik nagykövete – úgy látja: az elmúlt években, évtizedekben rendezett világversenyek kellő alapot adnak ahhoz, hogy kiemelkedő színvonalú világbajnokságnak adjon otthon a magyar főváros.

„Az elmúlt 20-30 évben nagyon sok korosztályos világversenyt rendezett a Magyar Birkózószövetség. Több világ- és Európa-bajnokságot láthatott a hazai közönség, a nemzetközi szövetség pedig minden egyes alkalommal elismerően értékelte a magyarok munkáját – mondta Hegedűs Csaba. Szellemi vonatkozásban tehát megvan az a tőke, amely egy újabb jó vb-t eredményezhet. Ráadásul a kormányzat kiemelten támogatja a hazai rendezésű eseményeket, úgyhogy minden adott arra, hogy októberben ismét egy színvonalas világbajnokságot láthassunk."

A sportág legendás alakja arra is felhívta a figyelmet, hogy a Magyarországon rendezett világversenyeken rendre rekordlétszám volt, s most is várhatóan több mint 100 ország legjobbjai jönnek majd Budapestre.

A 100. magyar ötkarikás aranyat megszerző Hegedűs úgy látja, a jelenlegi válogatott lelkes birkózókból áll, akik közül külön is szorít a Lőrincz-testvéreknek, a háromszoros Eb-győztes, olimpiai és vb-ezüstérmes Tamásnak és öccsének, az Eb-győztes vb-harmadik, olimpiai ötödik Viktornak.

„Tamás és Viktor is világnagyságnak számít. Arra kérem a Jóistent, hogy minden úgy alakuljon esetükben, ahogy azt elképzelték, elképzeltük. Nagyon megérdemlik. Tudomásom szerint nem volt még olyan a sportág történetében, hogy két testvér otthon nyerjen világbajnokságot. Nagyon szorítok, hogy történelmet írjanak” – nyilatkozott Hegedűs.

A 2018-as birkózó-világbajnokságot október 20. és 28. között a Papp László Sportarénában rendezik meg.

Legfrissebb hírek

„De semmi teher, mi?!” – visszakérdezett a regnáló világ- és Európa-bajnok Losonczi Dávid

Birkózás
20 órája

A fiatalok menedzselése szűkített a vb-csapat létszámán

Birkózás
2025.09.04. 13:10

Fritsch Róbert amondó, már a legjobbak között van 77 kilóban

Birkózás
2025.08.21. 13:46

Bácsi Péter: Az előzetesen elvártak szerint teljesítettünk, ez volt a realitás

Birkózás
2024.10.31. 16:24

Galambos Ramóna: Mindent kiadtam magamból, ez most ennyire volt elég

Birkózás
2024.10.30. 19:15

Galambos Ramóna az ötödik helyen végzett a birkózó-vb-n

Birkózás
2024.10.30. 18:25

Galambos Ramóna bronzmeccses a birkózó-vb-n

Birkózás
2024.10.30. 11:08

Szilvássy Erik: Most nem bírtam el ezt a terhet

Birkózás
2024.10.29. 22:13
Ezek is érdekelhetik