Világjátékok: Senánszky Petra sporttörténelmet írt

Vágólapra másolva!
2017.07.22. 22:39
null
Senánszky Petra mindent megnyert már, amit a sportágában megnyerhetett. Fotó: Vörös Nándor
Senánszky Petra megállíthatatlan Wroclawban: az 50 méteres uszonyos gyorsúszás után a versenyszám 100 méteres távján is világrekorddal diadalmaskodott. Mögötte Varga Krisztina ért célba. A Hegyi Dóra, Szöllősi Panna, Mazács Fanni, Farkas Balázs és Bali Dániel alkotta sportaerobik csoport, és az Erdősi Dániel, Etényi Zsófia, Szabó Júlia, Szenes Boglárka, Szilvás Angéla, Táskai Anita és Varga Dorottya összetételű aerostep csapat egyaránt bronzérmes lett. 

Senánszky Petra utoljára 2013-ban kapott ki versenyen, azóta kilenc világ- és négy Európa-bajnoki címet nyert, és háromszoros világcsúcstartóként érkezett a lengyel városba. A Világjátékokon aztánmindkét versenyszámában világrekordot úszott– 100 méteren mostantól 45.16 másodperc a világ legjobb ideje –, és elmondhatja magáról, hogy 23 évesen mindent megnyert, amit a sportágában megnyerhetett.

„Borzasztóan nehéz volt ez a fél év, és nagyon jó érzés, hogy végül így sikerült. Tavasszal elvesztettem anyukámat, ami olyan váratlanul ért, hogy nem is tudtam feldogozni. Valamennyire ez a verseny is segített abban, hogy ne csak arra gondoljak, hogy mi vagy ki hiányzik az életemből, és hogy mennyire rosszul vagyok. Mert volt mindennap egy célom, amelyet szerettem volna elérni, és ez is erőt adott, hogy kicsit jobban legyek. Remélem, hogy anya is büszke rám, tudom, hogy jó helyről nézett engem, és velem volt végig." – mondta Senánszky a verseny után.

Az uszonyos úszók közül Varga Krisztina megszerezte második wroclawi érmét, miután honfitársa mögött ért célba, így ezüstérmet nyert. Kosina Gergő és a férfi 4x100 méteres felszíni váltó negyedik lett, az immár negyedik világjátékán induló Károlyi Csilla pedig a nyolcadik helyen végzett.

Senánszky mellett Varga Krisztina is érmet nyert 100 méteres uszonyos gyorsúszásban Fotó: Vörös Nándor
Senánszky mellett Varga Krisztina is érmet nyert 100 méteres uszonyos gyorsúszásban Fotó: Vörös Nándor


Az aerobikosok négy számban indultak a Világjátékokon, és valamennyi egységük a dobogóra állhatott. Szombaton a Hegyi Dóra, Szöllősi Panna, Mazács Fanni, Farkas Balázs és Bali Dániel alkotta sportaerobik csoport, és az Erdősi Dániel, Körösi Kitti, Etényi Zsófia, Szabó Júlia, Szenes Boglárka, Szilvás Angéla, Táskai Anita és Varga Dorottya összetételű aerostep csapat egyaránt bronzérmet nyert.

Legfrissebb hírek

Világjátékok: ott lesz a magyar strandkorfball-válogatott Csengtuban

Egyéb csapat
2025.01.14. 14:04

Az erőemelő Budai Kristóf ott lehet nyáron a Kínában sorra kerülő Világjátékokon

Egyéb egyéni
2025.01.11. 17:08

Úszás: Kós Hubert a legjobb idővel döntős 200 háton a vb-n

Úszás
2024.12.15. 11:26

Rövid pályás úszó-vb: egyéniben csak Szabó Szebasztiánnak sikerült a továbbjutás

Úszás
2024.12.14. 11:47

Megérdemeljük a sok karácsonyi sütit – Senánszky a női gyorsváltó országos csúcsa után

Úszás
2024.12.10. 20:56

Világ- és országos csúcs is született a rövid pályás úszó-vb első napján délelőtt

Úszás
2024.12.10. 12:24

Már 38 magyar sportoló kvalifikált a csengtui világjátékokra

Egyéb egyéni
2024.12.03. 20:18

Kvótát szerzett a Világjátékokra a magyar sárkányhajó-válogatott

Egyéb egyéni
2024.11.03. 13:59
Ezek is érdekelhetik