Darts: Taylor Ausztriában nyert tornát, Van Gerwent meglepték

2016.06.13. 09:44
A 12. kiemelt Phil Taylor sikerével zárult a dartsozók idei European Tour-sorozatának ötödik állomása. A sportág legendája a Bécsben rendezett torna döntőjében honfitársát, az angol Michael Smitht győzte le.

A kiemelt játékosok a háromnapos viadal második fordulójában kapcsolódtak be a küzdelmekbe, a mérkőzések hat nyert legig tartottak. Az első négy versenyből hármat megnyerő Michael van Gerwent a legjobb nyolc között az ausztrál Kyle Anderson búcsúztatta, aki három, bullos kiszállót dobott kettejük mérkőzésén.Michael van Gerwent a legjobb nyolc között az ausztrál Kyle Anderson búcsúztatta, aki három, bullos kiszállót dobott kettejük mérkőzésén.

Az első nyolc kiemelt közül Dave Chisnall, Kim Huybrechts, Ian White, Benito van de Pas és Jelle Klaasen is a harmadik fordulóban búcsúzott. A legjobb négy közé három angol, Phil Taylor, Michael Smith és Terry Jenkins, valamint Kyle Anderson jutott be. A finálét a papírformának megfelelően előbbi két játékos vívta.

A fináléban Smith 4:3-ra vezetett, ám utána Taylor egy 11 nyilassal egyenlített, majd újabb két játékot megnyerve lezárta a meccset. Az 55 esztendős sportoló a döntőben hét 180-ast dobott, valamint 97.34-es körátlagot ért el.

A 16-szoros világbajnok két év után vett részt European Tour-tornán, és összességében a negyedik győzelmét aratta a sorozatban.

TAYLOR GYŐZTES KISZÁLLÓJA

A széria következő versenyét július 29–31. között rendezik a németországi Düsseldorfban.