Az Albina Gyerjugina és lánya, Irina Gyerjugina által irányított fő ukrán rg-iskola az egyetlen a sportágban a moszkvai-novogorszki orosz központ mellett, amely egyéni olimpiai bajnokot (Alekszandra Timosenko, Jekatyerina Szerebrjanszkaja), összetett világbajnokot (Irina Gyerjugina, Alekszandra Timosenko, Okszana Szkalgyina, Jekatyerina Szerebrjanszkaja, Jelena Vitricsenko, Tamara Jerofejeva, Anna Besszonova) és Európa-bajnokot is adott a sportágnak.
A Gyerjugina-iskola több mint 700 ezer ukrán hrivnyás (több mint 11 millió forint) tartozást halmozott fel, a fűtésszolgáltató így kikapcsolta a fűtőtesteket – a világklasszis tornászoknak öt fokban, legalább három réteg ruhában, esetenként sapkában és házicipőben (!) kell edzeniük. Mindezt egy olyan sportágban, amelyben a kihűlt csarnok az izmokat és ízületeket rendkívüli módon igénybe vevő gyakorlatok miatt különösen sérülésveszélyesnek számít... A kijevi önkormányzat jelezte: anyagi nehézségei miatt nincs módja megsegíteni az Október-palotában edző ritmikus gimnasztikázókat – akiknek legjobbjai valódi sztárnak számítanak Ukrajnában.
„Mindig is jó eredményeink voltak, ehhez képest lehetetlen körülmények közé kényszerültünk. Legalább három óra kell egyáltalán a bemelegítéshez! Ilyen hideg csarnokban képtelenség a szerekkel, különösen a buzogánnyal és a karikával gyakorolni, ráadásul rendkívül kényelmetlen ilyen sok réteg ruhában dolgozni. De más választásunk nincs” – panaszkodott az iskola egyetlen aktív világbajnoka, Hanna Rizatdinova.
Ha nem oldódnak meg a Gyerjugina-iskola anyagi problémái, akkor ki is lakoltathatják őket a rossz hírű Október-palotából, amely hosszú évekig a kijevi Cseka (majd KGB) központi épületéül szolgált.
A fűtetlen terem problémája nem ismeretlen a magyar tornasportban sem: 2013-ban, az antwerpeni világbajnokság előtt késve fűtötték fel a Tornacsarnokot, így Berki Krisztián és válogatott társai napokig hideg teremben gyakoroltak.
Az Ukrán Tornaszövetség és sportminisztérium szintén súlyos pénzügyi gondokkal küzd, megoldást tehát ők sem tudnak nyújtani – Ukrajna a 2013-as nagy szertorna- és rg-versenyekre is a Nemzetközi Tornaszövetség (FIG) nyújtotta támogatás segítségével jutott el.