Sportlövészet: Péni István nagyszerű eredménnyel nyert

MTI MTIMTI MTI
2014.11.29. 22:16
Az ifjúsági olimpiai bajnok Péni István az alapversenyben és a döntőben is nagyszerűen lőtt, így megnyerte a férfi puskások versenyét a Szekszárdon zajló Hungarian Open nemzetközi légfegyveres versenyen.

A kilenc ország 210 sportlövőjét felvonultató viadalon a 17 éves Péni a 60 lövéses alapversenyt kiemelkedő, 631 körös eredménnyel zárta az élen, majd a döntőben – melyben mindenki tiszta lappal kezdett – az ugyancsak nagyszerűnek számító 209.3 körös teljesítménnyel, óriási fölénnyel győzött. A szám többszörös Európa-bajnoka, Sidi Péter nem indult.

A női puskások között Veres Kata győzött, megelőzve az Eb-címvédő Miskolczi Juliannát.

A női pisztolyosok versenyét a szerbek klasszis lövője, Zorana Arunovics nyerte meg. A legjobb magyar, Csonka Zsófia harmadik lett úgy, hogy az alapversenyt 385 körrel megnyerte. A sportpisztolyban idén világbajnoki bronzérmes, s ezzel már biztos riói olimpiai résztvevő Tobai-Sike Renáta – aki a szeptemberi vb-n ebben a számban ötödik lett – a hatodik helyen végzett.