Az Észak-koreai Tornaszövetség nem először húzta ki a gyufát a FIG-nél, már sokadszor keveredik életkor-hamisítási botrányba. A legismertebb példa az 1991-es felemáskorlát-világbajnok Kim Gvang Szuké, aki papíron három éven keresztül 15 éves volt – miközben némileg hiányos fogsora ennél sokkal fiatalabb kort valószínűsített… Az észak-koreai csapatot büntetésből nem engedték indulni az 1993-as világbajnokságon.
A 2007-es világbajnokságon Hong Szu Jong szerzett ugrásban ezüstérmet, őt évekkel később kapták el korának meghamisítása miatt. Az Észak-koreai Tornaszövetség nem először húzta ki a gyufát a FIG-nél, már sokadszor keveredik életkor-hamisítási botrányba. A legismertebb példa az 1991-es felemáskorlát-világbajnok Kim Gvang Szuké, aki papíron három éven keresztül 15 éves volt – miközben némileg hiányos fogsora ennél sokkal fiatalabb kort valószínűsített… Az észak-koreai csapatot büntetésből nem engedték indulni az 1993-as világbajnokságon.
A 2007-es világbajnokságon Hong Szu Jong szerzett ugrásban ezüstérmet, őt évekkel később kapták el korának meghamisítása miatt.
Hong versenyengedélyén születési dátumként a 2004-es olimpián még 1985. március 9. szerepelt, ez később „rejtélyes körülmények között” 1986-ra változott. 2010-ben már 1989-re változott a születési dátum. A FIG 2010-ben kizárta az észak-koreaiakat a világbajnokságról, majd két évre meghosszabbította az eltiltást.