Golf: „egy ostoba szabály” miatt nem a legjobb nyert

2014.01.20. 15:22
Rory McIlroy (Fotó: Reuters)
A hétvégén egy egészen apró figyelmetlenség miatt kiszabott kétütéses büntetés ütötte el a korábbi világelső Rory McIlroyt attól, hogy 14 hónap után versenyt nyerjen a golfozók európai körversenyén. Bár a pályán McIlroyé volt a legalacsonyabb ütésszám, az összesítésben egy ütéssel lemaradt a győztes Pablo Larrazábaltól a 2.7 millió dollár összdíjazású abu-dzabi viadalon.

A világranglistán tavaly márciusban még az első, jelenleg csupán a hetedik helyet elfoglaló északír játékos a harmadik forduló második szakaszán – a pályán kívülre ütött labdáját követő labdaejtéskor – úgy ütötte meg új labdáját, hogy közben egyik lábával rálépett a pályát szegélyező vonalra.

A vétséget McIlroy játékpartnerének caddie-je észlelte, de csak a nap végén figyelmeztette rá a játékost, amikor már késő volt új labdát ejteni – a szabályok értelmében jogos volt a kétütéses büntetés.

„A golfban van néhány ostoba szabály, ez egyike azoknak” – kommentálta a történteket McIlroy, aki a számára semmiféle előnyt nem hozó vétség miatt maradt le végül a győzelemről. Az eset máris nagy vitákat generált, és az állást foglalók többsége szerint nem a rendkívül aprólékos szabályozással, hanem az előírások betartását segítő bíráskodás hiányával van a gond.

A 24 esztendős északír játékos decemberben győzött az Ausztrál nyílt bajnokságon, de a legnagyobb presztízsnek örvendő sorozatokban (amerikai PGA, európai PGA) 2012 ősze egyszer sem nyert versenyt.

EURÓPAI PGA-KÖRVERSENY
Abu Dhabi HSBC Golf Championship, Abu-Dzabi
(Abu Dhabi GC)
A pénzdíj: 2.7 millió dollár. A pálya hossza: 6934 méter; az elvárt ütésszám (par): 72