A 38 éves magyar nehézsúlyú a helyosztón a kazah Nurmahan Tinalijev ellen lépett szőnyegre, s a mérkőzésen hamar kiderült, hogy riválisa ezúttal jobb erőben van nála. A kazah már az első menetben 5:0-s előnyre tett szert, miután rendre kiléptette a diósgyőri birkózót a szőnyegről, a második három percben pedig biztosan őrizte meg előnyét. A hatszoros magyar vb-ezüstérmes így az ötödik helyen végzett.
Deák-Bárdos az utolsó magyar érdekeltje volt a vb-nek, melyet hat éremmel zárt a válogatott: Sastin Marianna aranyérmet nyert, míg a szabadfogású Veréb István (84 kg), Barka Emese (55 kg), illetve a kötöttfogású Módos Péter (55 kg), Lőrincz Viktor (84 kg) és Kiss Balázs (96 kg) harmadik lett.
Deák-Bárdos: Csoda, hogy ennyire bírtam
A BRONZMECCS ÉLŐBEN!
Már az előző súlycsoport éremosztásánál tartunk. Hamarosan jön Deák-Bárdos Mihály bronzmeccse.
A záró nap estéje eddig máris hozott két hatalmas meglepetést, hiszen a 66 és 74 kilogramm kötöttfogású döntőit dél-koreai birkózók nyerték mindkétszer orosszal szemben. A nagyobb súlycsoportban a Lőrioncz Tamást a tavalyi olimpiai döntőben éppen 66 kilóban legyőző Kim Hjeon Voo nyert aranyat.
Nem csoda, hogy az iráni újságírókat megtévesztő PSY-hasonmás kétszer is eltáncolta a Gangnam Style-t Deák-Bárdos Mihály ellenfele a legutóbbi két vb-n bronzérmes Tyinalijev.
És a kazah húsz másodperc után ki is tolta Deák-Bárdost, így 1:0-ra vezet. Először viszont Tyinalijevet figyelmeztették, ami jó jel. 1:15-nél a kazah újra kiterelte Deák-Bárdost, így már 2:0-ra vezet.
1:53-nál Deák-Bárdos indított akciót, azonban ellenfele jött ki jobban belőle, így Tyinalijev 4:0-ra vezet. Aztán 2:06-nál még egy kitolással már 5:0.
Egyelőre a vártaknak megfelelően sokkal erősebbnek tűnik a kazah, de Deák-Bárdost sosem szabad temetni. 2:33-nál ő kapta az első intést viszont.
A szünetre 5:0-s kazah előnnyel vonulnak a felek.
Deák-Bárdoson látszik az egész napos fáradtság. Struhács György nem véletlenül szögezte le a Heiki Nabi ellen elveszített elődöntőt követően, hogy 38 évesen már nehéz regenerálódni. De a csodában még lehet bízni.
A negyedik perc végéig nem változott semmi, a kazahot szinte lehetetlen megmozdítani. Tyinalijev továbbra is 5:0-ra vezet.
Most Tyinalijevet intEtték meg, így ő megy a földre, és Deák-Bárdos próbálja megpörgetni. Nem sikerült, így egy perccel a vége előtt továbbra is a kazah vezet 5:0-ra.
Deák-Bárdos teljesen elkészült az erejével, fél perccel a vége előtt még próbál menni, de nem talál fogást a kazahon.
Az óra lepereg, ami azt jelenti, hogy Deák-Bárdos 2011-hez hasonlóan vb-ötödik.
A magyar csapat pedig egy arany- és öt bronzéremmel végez a budapesti világbajnokságon.
EDDIG TÖRTÉNT
A birkózó-világbajnokságon utolsó magyarként Deák-Bárdos Mihály is bemutatkozott, ráadásul magabiztos győzelemmel. A bolgár Miloslav Metodiev ellen sütött Deák-Bárdosról az erő, az energia, és már a negyedik percben kicsikarta ellenfele harmadik intését, így leléptetéssel nyert.
A negyeddöntőt a dominikai Ramon García ellen vívta a magyar nehézsúlyú. A találkozó nagyon ijesztően indult mivel a dominikai Ramón García két gyors akcióval pillanatok alatt 5:0-s előnybe került. Ezután azonban Deák-Bárdos remek birkózással a szünetre kiegyenlített, majd előbb 8:5-re fordított, aztán tussal nyert.
A győzelmét széles kézmozdulatokkal ünneplő Deák-Bárdos ellenfele az elődöntőben az olimpiai ezüstérmes Heiki Nabi volt, aki már túl nagy falatnak bizonyult a magyar sportoló számára.
Deák-Bárdos minden próbálkozása ellenére képtelen volt fogást találni ellenfelén – végül 6:0-ra kikapott.
„Nagyon zártan védekezett az észt, egyszerűen nem tudtam alárakni a karomat. Amikor kilencvenhat kilóban indult, akkor Kiss Balázst is így győzte le. Sajnálom, mert nagy sanszom volt a döntőbe jutásra, de el kell felejteni az elődöntőt, és menni a bronzéremért" – mondta Deák-Bárdos.
BIRKÓZÓ-VILÁGBAJNOKSÁG, BUDAPEST
Kötöttfogás, 66 kg, Világbajnok: Han Szu Rju (Dél-Korea), 2. Iszlam-Beka Albiev (Oroszország), 3. Tulsi Yadan Sandeep (India) és Frank Säbler (Németország). A döntőben: Rju–Albiev 5:3-nál leléptetés
Kötöttfogás, 74 kg, Világbajnok: Kim Hjeon Vo (Dél-Korea), 2. Roman Vlaszov (Oroszország), 3. Arzsen Dzsulfalakjan (Örményország) és Emrah Kus (Törökország). A döntőben: Kim–Vlaszov 2:1
Kötöttfogás, 120 kg, Világbajnok: Amir Aziz Aliakbari (Irán), 2. Heiki Nabi (Észtország), 3. Nurmahan Tinalijev (Kazahsztán) és Riza Kayaalp (Törökország). A döntőben: Aliakbari–Nabi 4:0