Asztalitenisz vb: Póta kiesett, Tóthra az olimpiai bajnok vár

2013.05.15. 15:32
Póta Georgina számára már a szerdai első forduló a végállomást jelentette egyesben a párizsi asztalitenisz-világbajnokságon, amelyen egyes és páros számokban osztanak érmeket.

A 32. helyen kiemelt magyar játékost néhány perccel azután ismét asztalhoz szólították, hogy Pattantyús Ádámmal vegyes párosban nagy csatában kikapott egy brazil duótól, s a pihenő hiánya meg is látszott a teljesítményén. Ellenfele egy kevéssé ismert kínai, Hu Li-mej volt, s Pótának még csak szettet sem sikerült nyernie a mérkőzésen, így búcsúzott.

A többiek – Madarász Dóra, Pergel Szandra, Tóth Krisztina és Lovas Petra – sikerrel vették a nyitó kört, s ott vannak a legjobb 64 között. Rájuk kora este még egy meccs vár ebben a számban, a legnehezebb ellenfél Tóthnak és Lovasnak jutott, előbbi az olimpiai bajnok, volt világranglista-vezető kínai Li Hsziao-hsziával, utóbbi a második helyen kiemelt, szintén kínai Liu Si-vennel csap össze.

ASZTALITENISZ-VB
NŐI EGYES, 1. FORDULÓ (A 64 KÖZÉ JUTÁSÉRT)

Pergel Szandra–Antonyina Szaveljeva (orosz) 4:1 (8, 8, 9, -8, 9)
Madarász Dóra–Ana-Maria Erdelji (szerb) 4:1 ( 9, 7, 5, -8, 5)
Tóth Krisztina–Li Csing-van (hongkongi) 4:0 (5, 13, 7, 5)
Lovas Petra–Emanuelle Lennon (francia) 4:0 (4, 9, 9, 14)
Hu Li-mej (kínai)–Póta Georgina 4:0 (6, 10, 6, 7)

KORÁBBAN, VEGYES PÁROS, 2. FORDULÓ (A 32 KÖZÉ JUTÁSÉRT)
Kosiba Dániel, Madarász–Dmitrij Prokopcov, Renata Strbikova (cseh) 4:2 (7, -6, 9, -6, 5, 8)
Bora Vang, Melek Hu (török)–Jakab János, Pergel 4:2 (9, -12, 4, 7, -8, 10)
Gustavo Tsuboi, Jessica Yamada (brazil)–Pattantyús Ádám, Póta 4:3 (-5, 7, 10, -8, 4 , -8, 10)