Rg Eb: Vass Dóra 17. lett Nyizsnyij Novgorodban

MTI/NSO MTI/NSOMTI/NSO MTI/NSO
2012.06.03. 09:42
Vass Dóra a 17. helyen végzett a ritmikus gimnasztikázók úgynevezett top Európa-bajnokságán, az oroszországi Nyizsnyij Novgorodban.

A hazai szövetség tájékoztatása alapján a magyar bajnok a legutóbbi kontinensviadalon szerzett 16. helyével jutott ki a top Eb-re, amelyen a legjobb húsz európai versenyző mutathatta be gyakorlatait.

A beszámoló szerint Vassnak kifejezetten jól sikerült a szalag (26.450 pont), a labdagyakorlata szintén hiba nélküli volt (26.300), a karikája 26.200 pontot ért, buzogányában pedig volt egy kisebb ejtés, így erre 26.050 pontot kapott. Összesítésben 105.000 ponttal végzett.

„Nagyon örülök, hogy sikerült a célomat teljesíteni, és kifejezetten jók lettek a gyakorlatok. A szalag egyenesen szuper lett, úgyhogy boldog vagyok, a 17. hellyel pedig elégedett” – értékelt a magyar tornásznő.

Az egyéni összetettben nem történt meglepetés, igaz, az olimpiai, világ- és Európa-bajnok orosz Jevgenyija Kanajeva győzelmére fogadni lehetett volna előre is – főleg, hogy két legnagyobb vetélytársa és honfitársa, Darja Kondakova és Darja Dmitrijeva formahanyatlás, illetve sérülés miatt kihagyta a kontinensviadalt. Kanajeva majdnem két pontot vert a negyedik számú orosz tornászra, Alexandra Merkulovára, a harmadik helyen az azeri Alija Garajeva végzett, megelőzve a fehérorosz Ljubov Csarkasinát (4.), Melityina Sztanjutát (6.) és a bolgár Szilvia Mitevát (5.)