Vívás: a negyedik helyen végzett a női tőrcsapat az Eb-n
A négy közé kerülés jól jött a szakág hazai képviselői számára az olimpiai kvalifikáció szempontjából.
A magyarok a hétfői versenyben az első összecsapásukon bravúrt hajtottak végre azzal, hogy legyőzték a lengyeleket, ezzel ugyanis eldőlt, hogy negyediknél rosszabbak nem lehetnek. A folytatásban aztán kikaptak az oroszoktól, majd a helyosztón a németektől is. Utóbbiak elleni siker sokat érhetett volna a későbbiekben.
A bronzmérkőzésen egy darabig a magyarok vezettek, de a németek a közepén fordítottak és jelentősen el is húztak – kilenc tussal is vezettek –, innen pedig már nem volt visszaút.
A londoni játékokon a világranglista első négy helyezettje, valamint zónánként további egy-egy csapat vehet majd részt a jövő év márciusában záruló egyéves versenyidőszak eredményei alapján.
| NEGYEDDÖNTŐ |
| Olaszország–Nagy–Britannia 39:34 |
| Németország–Franciaország 36:32 |
| Magyarország–Lengyelország 45:40 |
| Oroszország–Ukrajna 39:27 |
| ELŐDÖNTŐ |
| Olaszország–Németország 45:24 |
| Oroszország–Magyarország 45:22 |
| A 3. HELYÉRT |
| Németország–Magyarország 45:38 |
| DÖNTŐ |
| Olaszország–Oroszország 45:43 |
| A végeredmény: 1. Olaszország, 2. Oroszország, 3. Németország, 4. Magyarország |

Szűcs Luca és Márton Anna is negyeddöntős

Muhari Eszter: Végre bátor voltam, és el mertem engedni





