A magyar sport 100. olimpiai bajnoka kihívójának, Ritter Árpádnak a programját nem kívánta kommentálni. Ugyanakkor a sportág jeles alakjainak, többek között Polyák Imrének és Varga Jánosnak azon lépését, mellyel Ritter mellé álltak meggondolatlanságnak nevezte, mert azzal megbontják a közösséget, melynek össze kell fognia, különösen a jelenlegi nehéz helyzetben.
„Engem nem kell, hogy mindenki szeressen, úgy érzem, eleget tettem, teszek és fogok is tenni ezért a gyönyörű sportágért" – mondta az elnök.
Hegedüs elmondta, ő akkor vette át a sportág irányítását, amikor új időszámítás kezdődött, az állam elengedte a sport kezét, ugyanakkor a Szovjetunió felbomlásával megsokszorozódott a komoly riválisok száma a volt tagországok miatt, ráadásul több exszovjet birkózó más országba költözött, Svédországtól Izraelig. A nehézségek ellenére azonban egyáltalán nem látja úgy, hogy eredménytelen lett volna a sportág. Kiemelte: a 2000 és 2009 közötti időszakban a sportágak között eredményesség tekintetében a negyedik a birkózás és az elmúlt öt évet figyelembe véve összesen 59 érmet nyertek a különböző felnőtt és korosztályos világversenyeken.
A szövetség gazdálkodására térve elmondta, hogy az átláthatóan és a szabályoknak megfelelően működik, büszke arra, hogy költségvetés közel 50 százalékát saját erőből teremtik elő. Ugyanakkor az államtól különböző úton kapott pénzek egy részét a meghatározott célokra fordítják, míg a többiről közgyűlés dönt. A szövetség működését mindig, minden ellenőrzés során rendben találták az illetékes szervek. Nagy eredménynek tartja még, hogy nem csökkent a szakosztályok száma az elmúlt időszakban, s hogy elnöksége alatt már minden korosztályban rendeztek Magyarországon világversenyt.
A klubokkal kapcsolatban megjegyezte, örök kérdés, hogy a szakosztálybeli, vagy a központi felkészülést preferálja a szövetség. Úgy gondolja, egyértelműen az utóbbinak van létjogosultsága. A klubokban nem adottak a feltételek, nincsenek megfelelő edzőpartnerek, ami alapvető a versenyzők fejlődéséhez. A szövetség éppen ezért mindent megtesz, hogy külföldön tréningezhessenek a legjobbak és az elmúlt évek ebből a szempontból is önmagukért beszélnek.
Gulyás István szabadfogású szakágvezető ezzel kapcsolatban hangsúlyozta, hogy vezetése alatt összesen két és fél évet táborozhatott tanítványaival külföldön, Kubától egészen Oroszországig. Jelezte, a kapitánykodása idején született eddigi 12 éremmel ugyan nem elégedett, de eredménytelennek semmiképpen sem tartja.
A Magyar Birkózó Szövetség szombaton 11 órától tartja tisztújító közgyűlését.