A holnap szőnyegre lépők közül Wöller Gergő sorsolása a legjobb

2008.04.01. 19:50
Miközben a szabadfogás első napjának helyosztói zajlottak a tamperei birkózó Európa-bajnokságon, a megmaradt három súlycsoport szereplői mérlegeltek, és sorsoltak. Kicsit szerencsésebben, mint a többiek, legalábbis az ex-szovjetek özöne nélkül.
Wöller Gergő (piros mezben) görög ellenféllel kezd az Európa-bajnokságon
Fotó: Szabó Miklós

A már olimpiai kvótával rendelkező Hatos Gábor (74 kg) a török Ahmet Gülhan ellen kezd, aki 2001-ben Európa-bajnok volt a 69 kg-ban, míg a mostani kategóriájában három éve nyert Eb-bronzot. A következő ellenfél az azeri Csamszulvara Csamszulvarajev, a tavalyi vb és Eb bronzérmese lehet. Ha Hatos túljut rajtuk, a francia, moldovai, spanyol, német négyes legjobbjával vívja az elődöntőt.

Hatvan kilóban Wöller Gergő a görög Themisz Jakovidisz, a 2004. évi Eb negyedik helyezettje ellen kezd, aki után az észt Jaanek Lips következhet, akinek a legjobbja a 2003. évi Eb-n szerzett 8. hely. Az elődöntőben a román, macedón, francia, német négyes legjobbjával mérkőzhet.

Ligeti Dániel a 96 kilogrammos súlycsoportban jelentősebb nemzetközi eredménnyel nem rendelkező szlovákiai Bodor Norbert ellen birkózik először, majd a Kehrer (német)–Stroia (román) mérkőzés győztese következhet. Kehrer 2006-ban bronzérmes, Stroia tavaly 5. volt az Eb-n. Később ukrán vagy török ellenfél jöhet.

Az első nap négy súlycsoportja két orosz, egy török és egy grúz győzelmet hozott, a legfeltűnőbb azonban a spanyol Sánchez bronzérme az 55 kg-ban.

BIRKÓZÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG, TAMPERE

SZABADFOGÁS
55 kg. Döntő: Dzsamal Otarszultanov (Oroszország)–Rizvan Gadzsijev (Fehéroroszország) 2:0 (1:0, 5:0), 3. Francisco Sánchez (Spanyolország) és Sezar Akgül (Törökország),... 18. Szabó-Czibolya Gábor
66 kg. Döntő: Sahin Ramazan (Törökország)–Koba Kakaladze (Grúzia) 2:0 (1:0, 2:0), 3. Raszul Dzsukajev (Oroszország) és Emin Azizov (Azerbajdzsán),... 21. Tőzsér Sándor
84 kg. Döntő: Georgij Katojev (Oroszország)–Revaz Mindorasvili (Grúzia) 2:0 (5:2, 2:1), 3. Mavruz Tyemrezov (Azerbajdzsán) és Davyd Bichinashvili (Németország),... 17. Ritter Árpád
120 kg. Döntő: David Modzmanisvili (Grúzia)–David Mussulbes (Szlovákia) 2:0 (2:0, 2:0), 3. Bahtyijar Ahmedov (Oroszország) és Ali Iszajev (Azerbajdzsán),... 14. Aubéli Ottó