Póta, Tóth - Ramirez, Dvorák (spanyol) 4-0 (7, 9, 4, 7) |
Bejutott a legjobb négy közé a Póta Georgina és Tóth Krisztina a Belgrádban zajló asztalitenisz Európa-bajnokság női páros versenyében. A magyar lányok a nyolc között a spanyol Ramirez, Dvorák kettőst búcsúztatták, méghozzá játszmaveszteség nélkül.

Póta Georgina a harmadik érmét szerezte. A kérdés már csak az, milyen színű lesz a medália

Póta Georgina a harmadik érmét szerezte. A kérdés már csak az, milyen színű lesz a medália
Újabb éremnek örülhetünk a belgrádi asztalitenisz Európa-bajnokságon. A tegnapi „másfél” bronzérmet (mint ismeretes Pázsy Ferenc, Póta Georgina, valamint az Alekszej Szmirnov oldalán versenyző Tóth Krisztina a vegyes párosban szerezték meg a harmadik helyet) követően ezúttal a női párosok versenyében került a legjobb négy közé magyar „egység”.
A Póta Georgina, Tóth Krisztina duó szenzációs játékkal, szettveszteség nélkül diadalmaskodott a legjobb nyolc között a Ramirez, Dvorák kettőssel szemben.
A párharc érdekessége, hogy az egyéni versenyben éppen Ramirez búcsúztatta az újdonsült felnőtt Európa-bajnok Pótát.
Ezúttal azonban szemernyi esélye sem volt a spanyoloknak, a magyar kettős érett okos asztaliteniszt bemutatva múlta felül riválisát.
Dvorákéknak egyedül a negyedik játszmában volt esélyük, de a magyar lányok 0-4-es állásnál összekapták magukat, s a hátralévő időben mindössze három pontot engedélyeztek riválisuknak.
Pótáék ellenfele a holnap délben kezdődő elődöntőben a német Wu Yiaduo, Elke Wosik páros lesz.
ASZTALITENISZ EURÓPA-BAJNOKSÁG (BELGRÁD)
Legfrissebb hírek

Sikeres Eb-t zártak a magyar fekvenyomók
Egyéb egyéni
2025.10.02. 13:27

Megvan a magyar keret az evezős beach sprint Eb-re
Egyéb egyéni
2025.10.02. 10:07

Visszatérhet az úszók, atléták és tornászok közös Eb-je
Úszás
2025.09.29. 13:18

A magyar csapat 15. helyen végzett a flag football Eb-n
Egyéb csapat
2025.09.27. 15:50
Ezek is érdekelhetik