Sportlövészet: Sidi Péter ott lehet a pekingi olimpián

2006.05.26. 12:57
Már biztos, hogy ott lehet a 2008-as pekingi olimpián Sidi Péter (képünkön), miután a magyar sportlövő megnyerte a müncheni Világkupa-viadal kisöbű sportpuska fekvő számát. Légpuskával lényegesen gyengébben szerepelt – a 26. helyen zárt.

A komáromi sportoló a korábbi Vk-versenyeken már többször is közel került ahhoz, hogy ötkarikás kvótát szerezzen, azonban áprilisban a brazíliai Resendében összetettben csak a 20., míg márciusban a kínai Kang-zsuban a 11. helyet szerezte meg kisöbű sportpuskával. Légpuskával Dél-Amerikában nyolcadik, Kínában negyedik lett.

Sidi a bajor fővárosban már sokkal kiegyensúlyozottabb produkcióval rukkolt elő. A 60 lövéses alapversenyt mindössze két hibával, 598 körrel zárta, így első helyen került a nyolcas döntőbe.

A fináléban is remekül teljesített, 104,8 körös kiemelkedő eredménnyel zárta a tízlövéses döntőt, s 702,8 körrel, magabiztosan nyerte a versenyt.

A 25 esztendős Sidi Péter eddig két olimpián szerepelt. A 2000-es sydneyi játékokon a kisöbű sportpuska fekvő számában 13., összetettben 25., légpuskával 15. helyet szerzett.

Négy évvel később Athénban a kisöbű sportpuska 3x40-es számában összetettben 19., a fekvő számban 24., légpuskával (10 m, 60 lövés) a 12. lett. Legjobb eredménye a 2002-ben szerzett egyéni Európa-bajnoki cím.