Kajak-kenu: Benkő 500 méteren is legyőzte Vereckeit

2006.05.21. 16:47
Az 500 méteres távokkal folytatódott a szolnoki kajak-kenu felnőtt válogató, amely az idei szezon első Eb egyben vb válogatója is volt. A tegnap 1000 méteren győztesek igazolták jó formájukat és sikerük jogosságát: a rövidebb olimpiai távon egyetlen igazi meglepetés született, a férfi kajakosok egyesben Benkő Zoltán ismét megelőzte az 500 méteren pedig magát igencsak otthon érző Vereckei Ákost.
A hétvége legnagyobb meglepetése: 1000 után 500 méteren is kikapott az egyesre koncentráló kétszeres olimpiai bajnok Vereckei Ákos
Tumbász Hédi

A hölgyeknél Fazekas Krisztina ismét első helyen végzett, miként a férfi kajakpárosban a Kammerer Zoltán, Kucsera Gábor duó.

Az olimpiai bajnok Kovács Katalin, Janics Natasa elsőségét sem tudták elvitatni a riválisok.

Kenuban is megállt tegnap(!) óta az idő: egyesben Vajda Attila, párosban Kolonics György és Kozmann György hajója ért be elsőként a célba.

A kajaknégyesek egy-egy személycserélt eltekintve a tegnap győztes egységek ismételtek: a Paksy Tímea, Kovács Katalin, Janics Natasa állandó hármast ezúttal Fazekas segítette Keresztesi Alexandra helyett.

A férfinégyesben Gyökös Lajos ki, Bozsik Gábor beszállt, míg Sík Márton, Boros Attila és Csamangó Attila duplázni tudott.

A kenu négyeseknél nem rendeznek válogatókat, a világversenyeken.

Így az augusztusi, szegedi világbajnokságon a magyar színeket képviselő csapatot később, a válogatókon egyesben és párosban mutatott eredmények után jelölik ki.

A második válogatót június 23-25-én, Szegeden rendezik.