Öttusa, női Vk: Vörös Zsuzsanna ezüstérme

2006.05.14. 19:14
A Moszkvában megrendezett női öttusázók Világkupa-viadalán Vörös Zsuzsanna (képünkön) második helyen végzett: Athén olimpiai bajnoka 5528 pontos teljesítménnyel szerzett ezüstérmet,
A győztes cseh Lucie Grolichova húsz ponttal előzte meg a fehérváriak kiválóságát.

A dobogó harmadik fokára 5508 pontos teljesítménnyel az orosz Tatjana Muratova állhatott fel.

A verseny magyar indulói közül Máthé Vivien a 14., míg Szatmári Adrienn a 27. helyen végzett.

A 2006-s Világkupa-sorozat harmadik állomásán az egyéniben háromszoros világbajnok Vörös Zsuzsanna 182 kört lőtt, 1000 pontot vívott, 2:15.32 percet úszott, 1076 pontot lovagolt és 11:12 perc alatt futott.

A Vk-versenyen ötvenegy induló állt rajthoz, a mai döntőbe a két selejtezőcsoport első tizenhat helyezettje jutott.