Birkózó Eb: Lőrincz Tamás aranyérmes!

2006.04.28. 18:21
Lőrincz Tamás élete első felnőtt világeseményén egyből a dobogó legmagasabb fokára állhatott a Moszkvában zajló birkózó Európa-bajnokságon, miután a döntőben legyőzte orosz vetélytársát. Ezzel a magyar csapat megszerezte első aranyérmét az orosz fővárosban.
Lőrincz (pirosban) megkoronázta egész napi teljesítményét egy aranyéremmel

Aztán a döntőben jöhetett a hazaiak kedvence, az orosz Szergej Kovalenko.

Kemény volt a finálé, hiszen mindhárom menetet ki kellett használni a győztes avatásához.

Az első két percben a 18 éves magyar versenyző 2-1-re nyert, azonban a második felvonás az orosz birkózó 2-0-s sikerét hozta.

Jöhetett a mindent eldöntő harmadik, és egyben utolsó kettő perc. Itt Lőrincz ellenállhatatlanul birkózót, és 4-0 arányban lemosta a szőnyegről Kovalenkót.

Nézzük, hogy jutott el az aranyéremig Lőrincz.

Az első mérkőzésen az olasz Tiziano Corregát múlta felül a nyolcaddöntőben 5-0-s, illetve 4-0-s menetekkel.

Aztán az Athénban olimpiai ezüstérmes török Seref Eroglut verte nagy csatában a negyeddöntőben úgy, hogy az első menet a riválisáé volt 2-1-re, a második pedig 2-2-es eredménnyel zárult, de a magyar kapta az utolsó pontot, így jöhetett a harmadik szakasz. Ebben Lőrincz hét pontot szorgoskodott össze, míg ellenfele csupán négyet.

A magyar sportoló a kötöttfogású 66 kg-osok között az elődöntőben a lengyel Sylvester Charzewskit győzte le.

Bár Majorostól és Bárdositól várta a csapat a sikert, Lőrincz szerezte az első aranyérmünket Moszkvában.

BIRKÓZÓ EURÓPA-BAJNOKSÁG, MOSZKVA

KÖTÖTTFOGÁS, 55 KG, DÖNTŐ:
Roman Amojan (Örményország)Venelin Venko (Bulgária)
31
3. Florin Gravila (Románia) és Rovsan Bajramom (Azerbajdzsán)(OLÁH TIBOR helyezetlenül zárt.)
KÖTÖTTFOGÁS, 66 KG, DÖNTŐ:
LŐRINCZ TAMÁSSzergej Kovalenko (Oroszország)
31
3. Olekszandr Hovs (Ukrajna) és Seref Eroglu (Törökország)
KÖTÖTTFOGÁS, 84 KG, DÖNTŐ:
Artur Michalkiewizyk (Lengyelország)Gyenyisz Forov (Ukrajna)
31
3. Melonin Nounomvi (Franciaország) és Nazmi Avluca (Törökország)(BÁRDOSI SÁNDOR helyezetlenül zárt.)
KÖTÖTTFOGÁS, 120 KG, DÖNTŐ
Ismail Güzel (Törökország)Juha Ahokas (Finnország)
50
3. Oleg Csernyeckij (Ukrajna) és Haszan Barojev (Oroszország)(BRANDA GYULA helyezetlenül zárt.)