Rövidpályás úszó-Eb: Kovács Ágnes hatodik 200 mellen

2005.12.09. 18:33
Kovács Ágnes a hatodik helyen végzett a női 200 méteres mellúszás döntőjében a rövidpályás úszó-Európa-bajnokságon, Triesztben. Az aranyérmet a német Anne Poleska szerezte meg. Az olimpiai és kétszeres világbajnok Kovács Ágnes a délelőtti idejével negyedik lett volna.
Kovács Ágnes

A német Anne Poleska lett az Európa-bajnok a női 200 méteres mellúszásban a rövidpályás Eb-n, az olaszországi Triesztben. Ez volt a német küldöttség hatodik érme a kontinensviadalon.

Poleska 2:23,06 perccel csapott a célba, 18 század másodperccel előzte meg a lengyel Katarzyna Duliant (2:23,24).

Kovács Ágnes a legjobb idővel jutott be a fináléba ebben a számban, azonban a délelőtti idejétől több mint 1,3 másodperccel elmaradva először hetedik, majd a német Simone Weiler kizárása után hatodik lett.