Curling: Kanada elleni vereséggel zárták a mieink a csoportkört

2023.10.19. 11:54
Illusztráció: Földi Imre
A magyar válogatott utolsó csoportmérkőzésén a papírformának megfelelően kikapott a kanadai együttestől, így négy győzelemmel és négy vereséggel zárt a csoportban az Aberdeenben zajló curling vegyescsapat-világbajnokságon.

A vb-t három vereséggel kezdő Fóti Balázs, Halász Csilla, Szabó Enikő, Ézsöl Gábor összeállítású együttes sorozatban elért négy győzelemmel várta a favorit kanadaiak elleni csütörtök reggeli meccset, mely előtt még volt esélye a továbbjutást jelentő második-harmadik hely megszerzésére.

A tengerentúli csapat százszázalékos mérleggel, már biztos negyeddöntősként készült az összecsapásra, amin a magyarok hat enden keresztül jól tartották magukat, a hetedik szakasz előtt Kanada csupán 7:6-ra vezetett. A hetedik játékrész azonban a rivális teljes sikerét hozta, 5:0-ra nyerte a szakaszt, egyúttal lezárta a mérkőzést (6:12).

A négy csoportból az első helyezettek egyből a negyeddöntőbe jutnak, a 2-3. helyezettek pedig játszanak a nyolc közé kerülésért.

A magyar csapat helyezése csütörtök estére dől el.