Michelisz Norbert: Az autó és a cél is változatlan

T. A.T. A.
Vágólapra másolva!
2025.04.23. 10:26
null
Immár hivatalos: Michelisz Norbert marad a Hyundainál (Fotó: Hyundai Motorsport)
Marad a Hyundai kötelékében Michelisz Norbert, a TCR World Tour címvédője – a csapat pedig a tavalyi felállásban áll rajthoz a jövő heti mexikói idénynyitón, vagyis Mikel Azcona és Néstor Girolami lesz a magyar csapattársa.

A magyar szurkoló számára örökre emlékezetes marad a TCR World Tour tavalyi, makaói idényzárója, amelyen Michelisz Norbert egymás után másodszor, összességében harmadszor kaparintotta meg a legrangosabb túraautós serleget. A jelekből lehetett arra következtetni, hogy a magyar versenyző marad a csapatnál, ám ennek megerősítésére keddig kellett várni.

Amit már biztosan tudunk: maradnak a csapattársak, marad a Hyundai Elantra N (annyi különbséggel, hogy új formájú a karosszériája), lesznek viszont új helyszínek – egész pontosan a tavalyi nyolc helyszínből mindössze kettő marad. A TCR-mezőny először látogat el Mexikóba, Spanyolországba és Dél-Koreába, ezenfelül pedig visszatér Ausztráliába és Portugáliába.

„Nagyon hálás vagyok a Hyundai Motorsportnak az újabb lehetőségért, készen állok a szezonra – nyilatkozta Michelisz Norbert csapata, a BRC közleményében. – Az elmúlt nyolc év pályafutásom legsikeresebb évei közé tartozott, és tavalyhoz hasonlóan megint címvédőként várom az évet. A szezon előtti teszteken választ találtunk néhány kérdésre, és ez bizonyította, hogy bármennyi ideje is versenyez valaki ugyanazzal a típussal, mindig lehet fejlődni. Az idén lesz néhány olyan pálya, amelyen gyorsan meg kell találni az ideális beállításokat, úgyhogy nincs idő a pihenésre.”

A tavalyi szezon 14 futamát 8 különböző versenyző nyerte meg, és a záró hétvége előtt matematikailag még heten voltak esélyesek a bajnoki címre. Az idei mezőnyről egyelőre annyit tudunk, hogy a GOAT Racing két Hondáját Esteban Guerrieri és Ignacio Montenegro vezeti – a többi csapat felállását még titok övezi.

 

Legfrissebb hírek

TCR World Tour: Guerrieri duplázott Mexikóban; Michelisz 12. a záró futamon

Egyéb egyéni
2025.05.04. 02:01

TCR World Tour: Michelisz 16. – folytatódott a Hyundai szenvedése Mexikóban

Egyéb egyéni
2025.05.03. 20:53

TCR World Tour: Ehrlacher-tól utólag elvették a győzelmet; Michelisz 18. az első mexikói futamon

Egyéb egyéni
2025.05.03. 00:29

TCR World Tour: hullottak a Hyundaiok – Michelisz tizenharmadik a mexikói időmérőn

Egyéb egyéni
2025.05.02. 18:19

TCR World Tour: rajtol az új idény, Michelisz Norbert újra a csúcsra törne a Hyundaijal

Egyéni
2025.05.01. 15:03

TCR WORLD TOUR, 2025 – MENETREND, MEZŐNY

Egyéb egyéni
2025.04.29. 20:35

A hétvégén Diósgyőrben kezdődik az országos ralibajnokság

Egyéb autó-motor
2025.04.03. 15:24

Emlékezetes F1-es idény, Michelisz újabb bajnoki címe és a fiatalok feltörekvése – 2024 az autósportban

Egyéb autó-motor
2024.12.30. 16:44
Ezek is érdekelhetik