Márquez győzött, Bagnaia ütközött, Martín növelte az előnyét

I. SZ.I. SZ.
2024.09.01. 14:54
Marc Márquez 1043 nap után nyert ismét (Fotó: AFP)
A 2021-es misanói Emilia-Romagna-i Nagydíj, azaz több mint 1000 nap után először nyert a MotoGP-ben főfutamot Marc Márquez, aki a teljes aragóniai versenyhétvégét uralta. A pontversenyben Jorge Martín növelte az előnyét az Álex Márquezzel ütköző Francesco Bagnaia előtt.

Jorge Martín a szombati sprintfutamot a 2. helyen zárva átvette a vb-pontverseny első helyét Bagnaiától, így hárompontos előnyben várta a vasárnapi futamot. Az egész hétvégén a Ducati rajtautomatikájával bajlódó a vb-címvédő Bagnaia startja ezúttal is rosszul sikerült, több helyet veszített, míg Martín a sprintfutamot megnyerő Marc Márquez és a KTM-es Pedro Acosta mögül lendült támadásba, és a második körben meg is előzte Acostát.

Marc Márquezt azonban nem tudta utolérni, a csúcskategóriában hatszoros világbajnok ugyanolyan magabiztosan motorozott, mint szombaton, és sima győzelmet aratott. Ez volt Márquez első nagydíjgyőzelme 2021 ősze óta, azaz 1043 nap után – úgy uralta az aragóniai hétvégét, mint ahogy régen megszokhattuk tőle.

Martínnak a korai izgalmak után szintén sima, magányos versenye volt, a 2. helyével 23 pontra növelte az előnyét a riválisokon magát áthámozó, végül a harmadik helyért Alex Márquezzel csatázva ütköző Bagnaia előtt. Az olasz szombaton fokozatosan visszaesett a sprintversenyen, a főfutamon ezzel szemben előrefelé lépdelt, feljött a negyedik helyre, de öt körrel a vége előtt összeakadt spanyol riválisával. Álex Márquez kiszélesített egy kanyart, Bagnaia a következőben mellé ért, de nem fértek el ketten, mindketten kisodródtak, és fel kellett adniuk.

A harmadik helyen a KTM-es Pedro Acosta ért célba, így megismétlődött a sprintverseny dobogós sorrendje.

GYORSASÁGIMOTOROS-VB
ARAGÓNIAI NAGYDÍJ
MOTOGP (23 kör, 116.771 km)
1. Marc Márquez (spanyol, Gresini Ducati) 41:47.082 perc
2. Jorge Martín (spanyol, Pramac Ducati) 4.789 másodperc hátrány
3. Pedro Acosta (spanyol, Tech3 KTM) 14.904 mp h.
4. Brad Binder (dél-afrikai, KTM) 16.459 mp h.
5. Enea Bastianini (olasz, Ducati) 18.776 mp h.
6. Franco Morbidelli (olasz, Pramac Ducati) 20.549 mp h.
A pontverseny élcsoportja: 1. Martín 299 pont, 2. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 276, 3. M. Márquez 229, 4. Bastianini 228

MOTO2 (19 kör, 96.463 km)
1. Jake Dixon (brit, Kalex) 35:54.402 perc
2. Tony Arbolino (olasz, Kalex) 1.779 mp h.
3. Deniz Öncü (török, Kalex) 5.749 mp h.
A bajnokság élcsoportja: 1. Sergio García (spanyol, Boscoscuro) 162 pont, 2. Ogura Ai (japán, Boscoscuro) 150, 3. Alonso López (spanyol, Boscoscuro) 133

MOTO3 (17 kör, 86.309 km)
1. José Rueda (spanyol, KTM) 34:51.635 perc
2. Collin Veijer (holland, Husqvarna) 1.985 mp h.
3. Luca Lunetta (olasz, Honda) 3.556 mp h.
A bajnokság élcsoportja: 1. David Alonso (kolumbiai, CFMoto) 237 pont, 2. Veijer 162, 3. Iván Ortolá (spanyol, KTM) 157