Martín az élről bukott, Bagnaia átvette a vezetést a pontversenyben

I. SZ.I. SZ.
2024.07.07. 15:35
Jorge Martín az élről bukva dobta el magától a vb-pontverseny első helyét (Fotó: AFP)
Hiába vezetett a pole-ból indulva a szombati sprintversenyt is megnyerő Jorge Martín a MotoGP Német Nagydíján három körrel a vége előtt, az egyik féktávot elmérve elesett, és elbukta a biztosnak tűnő győzelmet, amely így a világbajnoki címvédő Francesco Bagnaia ölébe hullott, és a nyári szünet előtt át is vette a vezetést a pontversenyben.

Martín a szombati sprintfutam megnyerésével 15 pontra növelte az előnyét az összetettben Bagnaia előtt, majd a vasárnapi rajtot követően végig magabiztosan vezetett. Miközben Bagnaia a verseny első felében többek között Franco Morbidellivel csatázott a második helyért, Martín magabiztosan száguldott a sachsenringi siker felé. Még két és fél körrel a vége előtt sem forgott veszélyben a diadala, de az egyik féktávot elmérte, lecsúszott az útról, és fel kellett adnia a versenyt.

Az ekkor már a riválisokat lerázó Bagnaia állt az élre, és ahelyett, hogy a hátránya 20 pontra nőtt volna a Pramac Ducati spanyol versenyzőjével szemben, 10 pontos előnyt szerzett a pontversenyben.

A Ducatival 25. győzelmét arató, ezzel a királykategóriában Casey Stonert maga mögött hagyva a márka legsikeresebb versenyzőjévé váló Bagnaia mögött a Morbidellit egymás után megelőző Márquez testvérpár ért célba, Marc lett a második, Álex a harmadik. A japán Aoki fivérek 1997-es dupla dobogója óta ez az első alkalom, hogy két testvér végzett az első háromban a királykategóriában.

A Ducati az első öt helyet kisajátította, a második helyről rajtoló Migurel Oliveira a hatodik lett a Trackhouse Apriliával.

A vb augusztus első hétvégéjén a Brit Nagydíjjal folytatódik Silverstone-ban.