MotoGP: Bagnaia ismét győzött, tovább közelít Martínra

2024.06.02. 16:39
Bagnaia örülhetett Mugellóban (Fotó: Getty Images)
A világbajnoki címvédő olasz Francesco Bagnaia nyerte meg vasárnap a MotoGP kategória versenyét a gyorsaságimotoros-világbajnokság idei hetedik állomásán, az olaszországi Mugellóban.

A 27 éves Bagnaia ezzel a sikerrel tovább faragott a hátrányából az összetettben még mindig élen álló, Mugellóban harmadikként záró spanyol Jorge Martínnal szemben. A szombaton rendezett sprintfutamon is diadalmaskodó Bagnaia lemaradása 18 pontra csökkent. A MotoGP viadalán a győztes csapat- és honfitársa, Enea Bastianini végzett másodikként, miután az utolsó kör utolsó kanyarjában meg tudta előzni Martínt. A Ducati gyári alakulata ezzel hazai környezetben ünnepelhetett kettős győzelmet.

A Moto3-asok versenyének elején komolyabb baleset történt, ami miatt félbe kellett szakítani a küzdelmet. Az érintett versenyzők közül senki nem sérült meg súlyosan, ugyanakkor a megszakítás miatt ennek, valamint a Moto2-es kategóriának is rövidebb távú futamot kellett teljesítenie. Moto3-ban végül az összetett élén álló kolumbiai David Alonso, Moto2-ben az amerikai Joe Roberts diadalmaskodott.