MotoGP: Martín nyert Japánban, három pontra megközelítette Bagnaiát

2023.10.01. 11:44
Jorge Martín nyert Japánban (Fotó: AFP)
Jorge Martín nyerte meg a MotoGP kategória versenyét a gyorsaságimotoros-világbajnokság vasárnapi Japán Nagydíján, melyen a címvédő és a vb-pontversenyben most is élen álló Francesco Bagnaia második lett.

A spanyol hátránya összetettben ezzel már csak három pont az éllovas olasszal szemben.

A harmadik helyen a hatszoros világbajnok spanyol Marc Márquez végzett a heves eső miatt félbeszakított versenyen. A szervezők húsz perccel később megpróbálkoztak az újraindítással, de a melegítő körben megint előkerült a piros zászló, így a 12. kör utáni állás lett a végeredmény.

A Moto2-es géposztály viadalát a thaiföldi Somkiat Chantra nyerte, míg Moto3-ban a spanyol Jaume Masiá diadalmaskodott.

GYORSASÁGIMOTOROS-VB
MOTOGP (12 kör, 57.61 km)

1. Jorge Martín (spanyol, Ducati) 24:06.314 perc
2. Francesco Bagnaia (olasz, Ducati) 1.413 mp h
3. Marc Márquez (spanyol Honda) 2.013 mp h
A pontverseny állása 14 futam után (még 6 van hátra): 1. Bagnaia 319 pont, 2. Martín 316 pont, 3. Marco Bezzecchi (olasz, Ducati) 265 pont