Kamion Eb: tömegbaleset a rajtnál, veszélyben a folytatás Kiss számára

Vágólapra másolva!
2022.06.11. 20:51
A lehető legrosszabbul indult a kamion Európa-bajnokság (ETRC) magyarországi versenyhétvégéjének második futama Kiss Norbert számára. A Révész Racing magyar pilótája hatalmas balesetbe keveredett, és kérdéses, hogy a szerelői helyre tudják-e hozni a kamionját az éjszaka folyamán.
Nem mindennapi balesetet hozott a második futam a Hungaroringen (Fotó: Meder István)
KÉPGALÉRIA ITT!
Nem mindennapi balesetet hozott a második futam a Hungaroringen (Fotó: Meder István) KÉPGALÉRIA ITT!

 

Hatalmas győzelmet aratott Kiss Norbert a kamion Eb első futamán, ám a Hungaroringen szombat este rendeztek még egy összecsapást, amelynek a Révész Racing versenyzője a nyolcadik helyről vághatott neki. A pole pozícióból André Kursim, mellőle Shane Brereton rajtolhatott.

A startnál nagy káosz alakult ki a mezőny több részén is, amiből többek között Kiss is nagyon rosszul jött ki. A magyar versenyző gépehatalmas károkat szenvedett el,míg a tömegbaleset következtében félbeszakították a viadalt.

Nagyjából félórás várakozás után újraindították a futamot, amelyen a mezőny igencsak megfogyatkozott létszámban vett részt. A győzelem végül Adam Lackóé lett, a dobogóra még André Kursim és Sascha Lenz állhatott fel.

Vélhetően egész éjszakán át tartó munka vár a Révész Racing szerelőire, de még így is kérdéses, hogy Kiss részt tud-e venni a hétvége hátralévő részében. A balesetről készült videót, illetve a magyar versenyző nyilatkozatát itt találják meg.

Folytatás vasárnap 9.10-kor a második időmérővel!

Legfrissebb hírek

Colapinto összetörte az Alpine-t a Hungaroringen zajló Pirelli-teszten – képek

F1
2025.08.06. 13:05

Frankl András szerint csak a végén dönt a McLaren a csapatsorrendről

F1
2025.08.04. 22:31

Gyulay Zsolt: Magyarország egyszerre ennyi dicséretet nagyon rég kapott

F1
2025.08.04. 16:33

Jövőre a Hungaroringen már a Mansell-kanyarban száguldanak a pilóták

F1
2025.08.03. 17:09

Szijjártó Péter: A Hungaroring csúcstechnológiás, és magyar maradt

F1
2025.08.03. 16:57

Maga mögött tartotta Piastrit, így Norris nyerte meg a 40. Magyar Nagydíjat

F1
2025.08.03. 16:41

Akik nélkül nincs Magyar Nagydíj: a háttércsapat elismerése

F1
2025.08.03. 16:09

Bernie Ecclestone: Most már a Hungaroring a világ egyik legjobb pályája

F1
2025.08.03. 13:58
Ezek is érdekelhetik