Auto GP: Kiss Pál Tamásé a pole a vb utolsó nagydíján

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2014.10.18. 17:42
null
Kiss Pál Tamás számára nagyszerűen sikerült az időmérő edzés
Kiss Pál Tamás volt a leggyorsabb az időmérő edzésen az Auto GP sorozat utolsó, estorili állomásán szombat délután.

A magyar pilóta már az időmérőt megelőző szabadedzésen is a legjobb eredménnyel hangolt.

A Virtuosi UK istálló versenyzője így az élről rajtolhat a holnapi első futamon, és jó esélye van arra, hogy megtartsa a világbajnoki pontverseny második helyét.

A vb-cím megszerzését Szato Kimija már augusztusban bebiztosította, de a második helyért még többen is versenyben vannak.

Ez volt az egyik legnehezebb napom idén az autóban, de az egyik legeredményesebb is. Már tegnap említettem, hogy sikerült megfáznom pont a verseny előtt és ez ma is nagyon megnehezítette a dolgomat. A folyamatos biztatás és a sokpozitív üzenet viszont ezúttal is rengeteg plusz energiát adott, amit ezúton is köszönök! Nagyon örülök, hogy nedves és száraz körülmények között egyaránt versenyképesek voltuk és végül sikerült behúznom a pole pozíciót és a vele járó két pontot is. A csapat fantasztikus munkát végzett ezúttal is, amiért nagyon hálás vagyok. Még azért egy-két apróságot finomítanunk kell a holnapi futam előtt, de szerintem minden rendben lesz. Nem számítok könnyű versenyre, de mindent megteszek a jó eredmény érdekében” – mondta Kiss Pál Tamás az időmérőt követően.

AUTO GP, 15-16. FUTAM, ESTORIL
A rajtsorrend:
1. Kiss Pál Tamás (magyar, Virtuosi Racing) 1:28.759, 2. Ghirelli (olasz, Super Nova) 1:28.842, 3. Pizzonia (brazil, Zele Racing) 1:28.934

 

Legfrissebb hírek

A brit Formula–4-es bajnokságban folytatja pályafutását Molnár Martin

Egyéb autó-motor
2024.03.11. 12:43

Multisport Eb, kajak-kenu: Kiss Péter Pál aranyérmes a paraversenyben

Kajak-kenu
2022.08.21. 10:24

Ralikrossz: eladó Kiss Pál Tamás idei versenyautója

Egyéb autó-motor
2017.11.23. 12:50

Ralikrossz: Kiss Pál Tamás 3. lett az Európa-bajnokságon

Egyéb autó-motor
2017.09.18. 19:07

Ralikrossz: Kiss Pál Tamás mindent vitt az ob nyitányán

Egyéb autó-motor
2017.03.27. 10:03

Ralikrossz: gyári támogatással indul az Eb-n Kiss Pál Tamás

Egyéb autó-motor
2017.03.20. 15:53

Ralikrossz: Kiss Pál Tamás harmadik lett, de kizárták

Egyéb autó-motor
2016.07.03. 18:01

Ralikrossz: Kiss Pál Tamás harmadik Norvégiában

Egyéb autó-motor
2016.06.12. 17:57
Ezek is érdekelhetik