Pep Guardiola: Olyan helyzetei voltak a Realnak, amilyenek az Etihadban korábban még soha

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
Vágólapra másolva!
2025.02.12. 00:24
Pep Guardiola csalódott, hogy kicsúszott a kezükből a győzelem (Fotó: Getty Images)
A Real Madrid a hajrában fordított, így 3–2-re megverte idegenben a Manchester Cityt a labdarúgó Bajnokok Ligájában a nyolcaddöntőbe jutásért vívott párharc első meccsén. A találkozót követően a két csapat szakvezetője, valamint a spanyolok fordításából oroszlánrészt vállaló Brahim Díaz és Jude Bellingham értékelt, míg hazai részről John Stones mesélt az érzéseiről.

„Még nincs vége, hazai pályán jön a visszavágómondta a Moviestarnak a Real Madrid második gólját szerző Brahim Díaz.Nagyon örülök a győzelemnek és a játékunknak, kiváló mérkőzést játszottunk, s boldog vagyok, hogy góllal segíthettem a csapatot. A futball olyan, hogy néha jól futballozol, de kikapsz, máskor pedig fordítva történik. Azonban most jó teljesítményt nyújtottunk, pedig nem könnyű itt, egy ilyen jó csapat ellen játszani. Még vár ránk a visszavágó, nem végeztünk a feladatunkkal.”

A győztes gólt jegyző Jude Bellingham az Amazon Prime-nak értékelt a találkozó után: „Furcsa mérkőzés volt. Talán az egyik legjobb meccsünket játszottuk a szezonban, mégis hátrányba kerültünk. A City továbbra is hihetetlen jó csapat, nagyon nehéz ellene játszani. A végén még éltünk az egyik lehetőségünkkel – végre –, és ez döntötte el a mérkőzést. A kieséses szakasznak ez a különlegessége, mindig vannak hullámvölgyek és hullámhegyek, nemcsak a kivitelezés és a taktika számít, pszichológiai csata is zajlik a pályán. Nagyon fontos, hogy ebből jól jöttünk ki.”

Az angol középpályás a találatáról is szót ejtett: „Csak futottam, ahogy bírtam, hogyha esetleg Vini lövése mellé menne, és így kerültem oda, majd kotortam be a labdát. Úgy érzem, megérdemeltünk nyertünk, le a kalappal a csapat előtt.”

„Nyilván nyugodt és boldog vagyok – kezdte értékelését Carlo Ancelotti, a királyi gárda vezetőedzője. – Jól teljesítettünk a párharc első felvonásán, szereztünk egy kis előnyt a visszavágóra. Jó mérkőzést játszottunk, minden szempontból kiváló meccset tudhatunk magunk mögött. Remekül védekeztünk, mindenki hajtott, elöl hatékonyak voltunk, sok lehetőségünk volt, és nem adtuk fel. Viszont ez még csak az első mérkőzés volt, a legnagyobb hiba az lenne, ha elhinnénk, hogy már megnyertük a párharcot.”

Az olasz tréner látszólag a pályán nem értett egyet az angolok büntetőjével, de a sajtótájékoztatón már nem vitatta a döntést, majd Bellingham góljáról is beszélt: „Jogos volt a tizenegyes, a játékvezető az egyik legjobb Európában. Jude fontos gólt szerzett, és amúgy is fantasztikus meccset játszott, mindig benne volt a veszély. Az egyik legjobb mérkőzése volt.”

„Sokszor megtörtént már, és ha valami sokszor megtörténik, annak az az oka, hogy nem találom rá a megoldást – utalt a hazaiak menedzsere, Pep Guardiola arra, hogy hiába vezettek, vereséget szenvedtek, ami nem először fordult elő a Cityvel az idényben. – A Real Madrid kiválóan játszott, de jól álltunk a végén, majd az utolsó percekben kicsúszott a kezünkből a győzelem. Kaptunk egy tizenegyest, ám kiegyenlített volt a meccs, és olyan helyzetei voltak a Realnak, amilyenek az Etihadban korábban még soha. Jobbak voltak labdával, mi egy kicsit idegesek voltunk, és hibáztunk hátul, már sokadjára az idényben. Megpróbálunk fordítani, de nem lesz könnyű. Madridban igyekszünk kicsit jobban alkalmazkodni, s javítani a játékunkon, hogy továbbjussunk.”

John Stones, a manchesteriek hátvédje rendkívül csalódottan nyilatkozott a lefújást követően: „Mindenkit dühít, hogy vezettünk a hajrában, majd két lehetőségből két gólt kaptunk. Védőként különösen bánt, hogy ilyen eredmény született. Jobban kell figyelnünk a mérkőzések végén, az egyszer biztos. Jó esélyünk volt rá, hogy kettő-egyes győzelemmel utazzunk Madridba, erre minimum egy góllal nyernünk idegenben, hogy ne essünk ki. Viszont még nincs vége, pozitívnak kell maradnunk, ám ez jelen helyzetben nem könnyű.”

Bajnokok Ligája
2025.02.11. 23:00

Haaland kétszer is vezetést szerzett a Citynek, de a végén a Real Madrid nyert!

Roppant izgalmas, élvezetes mérkőzésen csapott össze a két gigász a BL-nyolcaddöntőért, nagy lépést tett a továbbjutás felé a címvédő.

BAJNOKOK LIGÁJA
A NYOLCADDÖNTŐBE JUTÁSÉRT
1. MÉRKŐZÉS
Manchester City (angol)–Real Madrid (spanyol) 2–3 (1–0)
Manchester, Etihad Stadion, 52 081 néző. Vezette: Turpin (francia)
Manchester City: Ederson – Aké (Kovacic, 61.), Akanji (R. Lewis, a szünetben), Dias, Gvardiol – Stones, Bernardo Silva – Savinho (Marmus, 84.), De Bruyne (Gündogan, 84.), Grealish (Foden, 30.) – Haaland. Menedzser: Pep Guardiola
Real Madrid: Courtois – Valverde, Tchouaméni, Raúl Asencio, F. Mendy – Ceballos (Modric, 81.), Camavinga – Rodrygo (Brahim Díaz, 84.), Bellingham, Vinícius Júnior – K. Mbappé (Fran García, 90+2.). Vezetőedző: Carlo Ancelotti
Gólszerző: Haaland (19., 80. – a másodikat 11-esből), ill. K. Mbappé (60.), Brahim Díaz (86.), Bellingham (90+2.)

 

Legfrissebb hírek

Lamine Yamal: Az NL-t is meg akarom nyerni

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 18:06

A madridi Marca szerint is mindent vihet a Barcelona

Spanyol labdarúgás
Tegnap, 14:43

Még nem kell kongatni – Cselőtei Márk publicisztikája

Angol labdarúgás
2025.03.18. 23:10

Lamine Yamal: Mi vagyunk jelenleg a BL legnagyobb esélyesei

Bajnokok Ligája
2025.03.18. 17:35

A Newcastle kupagyőzelmével akár a PL 11. helyezettje is indulhat az európai kupákban

Angol labdarúgás
2025.03.17. 21:03

Carlo Ancelotti: Ez volt az utolsó alkalom, hogy így léptünk pályára...

Spanyol labdarúgás
2025.03.16. 10:07

A duplázó Mbappé vezérletével fordított és nyert a Real Madrid

Spanyol labdarúgás
2025.03.15. 22:59

„Nem értem, miért szombaton kell játszanunk” – Carlo Ancelotti kiakadt a menetrend miatt

Spanyol labdarúgás
2025.03.14. 13:54
Ezek is érdekelhetik