Batshuayi hiába volt csodacsere a Galatában, a Young Boysnál az előny a BL-selejtezőben

R. P.R. P.
2024.08.21. 23:14
Michy Batshuayi nagy csere volt (Fotó: Getty Images)
A labdarúgó Bajnokok Ligája selejtezőjében, a rájátszás első mérkőzésén a Young Boys 3–2-re legyőzte a Galatasarayt. A Ferencvárost kiejtő Midtjylland hazai pályán csak 1–1-es döntetlent játszott a Slovan Bratislavával.

Úgy tűnt, hogy a Young Boys nagyon simán veri a Galatasarayt. Az első félidőben kétgólos előnyre tett szert Joël Monteiro duplájával, és a második félidőben is sokáig 2–0 maradt az állás. Azonban a törököknél a 66. percben beállt Michy Batshuayi. A Chelsea-t is megjárt belga támadó még abban a percben szépített, majd a hattal később egyenlített! Ám hiába a két gyors gól, a végén mégis a svájciak örülhettek, mivel Filip Ugrinic büntetőből eredményes volt.

A Ferencvárost kiejtő Midtjylland csak 1–1-es döntetlent játszott a Slovan Bratislavával, amelyben a korábbi DAC-játékos, César Blackman szerezte meg a vezetést, majd Edward Chilufya  egyenlített.

BAJNOKOK LIGÁJA, SELEJTEZŐ
RÁJÁTSZÁS, 1. MÉRKŐZÉS
Dinamo Kijev (ukrán)–FC Salzburg (osztrák) 0–2 (Nene 29., Kjaergaard 50. – 11-esből)
Malmö (svéd)–Sparta Praha (cseh) 0–2  (Stryger 34. – öngól, Rynes 89.)
Midtjylland (dán)–Slovan Bratislava (szlovák) 1–1 (Chilufya 79., ill. Blackman 59.)
Young Boys (svájci)–Galatasaray (török) 3–2 (Monteiro 3., 45+4., Ugrinic 86. – 11-esből, ill. Batshuayi 66., 72.)
Kiállítva: Bardakci (Galatasaray, 84.)

KONFERENCIALIGA, SELEJTEZŐ
Guimaraes (portugál)–Zrinjski (bosnyák) 3–0 (Mangas 46., Borevkovic 51., Saraiva 88.)