Dibusz: A tavalyi rossz emlékű első fordulós párharcunk után mindenkiben kellő óvatosság volt...

VARGA BALÁZSVARGA BALÁZS
Vágólapra másolva!
2024.07.23. 22:31
Dibusz Dénest is megtapsolták a Fradi-szurkolók a lefújás után (Fotó: Koncz Márton)
A labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtező 2. fordulójában a Ferencváros 5–0-ra legyőzte a walesi The New Saintset a párharc első mérkőzésén. A találkozó után Dibusz Dénes értékelt az M4 Sportnak.

 

Ahogy arról beszámoltunk, a zöld-fehérek rendkívül sima, ötgólos győzelmet arattak a TNS felett. Dibusz Dénes, az FTC kapusa a találkozó után arra a kérdésre igennel felelt, hogy egyszerűbb volt-e ez a mérkőzés, mint amire számítottak.

„A tavalyi rossz emlékű első fordulós párharcunk után mindenkiben kellő óvatosság volt, azonban az már a múlt – nyilatkozta a 33 éves játékos az M4 Sport kamerái előtt. – Magabiztosan várhattuk a találkozót, mert az egyik legjobb felkészülés van a hátunk mögött. Jó formában, erőállapotban érkeztünk meg erre az összecsapásra, és tudtuk, hogyan kell dominálni, helyzeteket kialakítani. Nagyon fontos volt, hogy hamar megszereztük az első gólt, ez még jobban megnyugtatott minket, és ezt követően végig irányítottuk a meccset. Úgy vágtunk bele, hogy újra nekifutunk a BL-csoportkörnek, és egyelőre jó úton haladunk. Bízom benne, hogy ugyanígy tudunk továbbmenni.”

A Ferencváros csapatkapitányát ezt követően új csapattársáról, a brazil Raul Gustavóról kérdezték, hogy mennyire sikerült vele összecsiszolódni az első tétmérkőzésre.

„Teljes mértékben rendben volt az összhang, a kommunikáció, a mozgás, jól tudtunk együtt dolgozni. Nehéz jó ballábas belső védőt találni, de sikerült: remek mélységi labdái vannak, pontos és erős passzokat ad. Bizonyította, hogy jó játékos, nagy pozitívum, hogy így tudott bemutatkozni” – fogalmazott Dibusz.

BAJNOKOK LIGÁJA
SELEJTEZŐ, 2. FORDULÓ, 1. MÉRKŐZÉS
Ferencváros–The New Saints (walesi) 5–0 (3–0)
Budapest, Groupama Aréna, 16 231 néző. Vezette: Guillermo Cuadra (spanyol)
FTC: Dibusz – Makreckis (Botka, 76.), I. Cissé, R. Gustavo (Knoester, 83.), Ramírez – Rommens, Maiga (Tóth Alex, 76.), Zachariassen – A. Traoré, Pesics (Kady, 76.), Marquinhos (Owusu, 76.). Vezetőedző: Pascal Jansen
TNS: C. Roberts – Danie Davies (Baker, 90.), Bodenham, Pask, J. Daniels – Redmond (Daniel Williams, 63.), Leo Smith, Ben Clark (S. Bradey, 89.) – Jordan Williams (Holden, 63.), Brad Young (Mcmanus, 76.), Brobbell. Vezetőedző: Craig Harrison
Gólszerző: A. Traoré (15., 21., 54.), Zachariassen (24.), Marquinhos (62. – 11-esből)
A visszavágót július 30-án rendezik Oswestryben.

 

Legfrissebb hírek

Dibusz megsérült, nem védhet a vb-selejtezőkön

Magyar válogatott
2 órája

A Groupama fantomja – Thury Gábor jegyzete

Labdarúgó NB I
16 órája

Ötvös Bence elmondta, mennyire volt feldúlt Robbie Keane az öltözőben

Labdarúgó NB I
17 órája

„Hogyan volt ez tizenegyes?” – Keane élesen bírálta a játékvezető ítéleteit

Labdarúgó NB I
19 órája

Varga Barnabás: Érthetetlen, Lenzsér Bence hogyan maradhatott végig a pályán

Labdarúgó NB I
20 órája

Őrült hajrá és döntetlen a Ferencváros és a Paks rangadóján

Labdarúgó NB I
23 órája

Gond nélkül nyert a Ferencváros Ljubljanában a kézilabda BL-ben

Kézilabda
23 órája

Mi van vele? Újra a nyakában lóg a Fradi-medál – Babatunde Fatusi-interjú

Képes Sport
Tegnap, 11:07
Ezek is érdekelhetik