BL, H-csoport: remek meccsen verte a Portót, nyolcaddöntős a Barcelona!

R. P.R. P.
2023.11.28. 22:58
A Barcelona jó meccsen vívta ki a továbbjutást (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája H-csoportjában a Barcelona 2–1-re legyőzte a Portót az 5. fordulóban, és bebiztosította a továbbjutását a kieséses szakaszba.

A barcelonai Olimpiai Stadionban két nagyon motivált együttes meccselt egymással. A katalánok bármilyen győzelemmel biztossá tehették a továbbjutást, míg a Portónak a három pont sem jelenthetett még nyolcaddöntőt.

Jó iramú futballt láthattak a nézők. A vendég portugálok szerezzék meg a vezetést, a 30. percben a brazil Pepê talált be (a portugál Pepe is a pályán volt). Ám a vendégek csak két percig örülhettek, mert ekkor jött Joao Cancelo, és pazar lövéssel egyenlített.

A második félidő rögtön Joao Félix óriási, lécen csattanó lövésével indult. Bár ez a helyzet kimaradt, éppen a 24 éves támadó volt az, aki az 57. percben megszerezte a vezetést a hazaiaknak.

A továbbra is látványos, nagy iramú találkozón mindkét kapu előtt sok helyzet adódott, de minden ziccer kimaradt, így a 2–1-es győzelemmel a Barcelona bejutott a legjobb 16 közé. A másik továbbjutás érő helyért tehát a Porto és a Sahtar Doneck küzd meg – a 6. fordulóban éppen egymás ellen játszanak.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ

H-CSOPORT
Barcelona (spanyol)–Porto (portugál) 2–1 (Cancelo 32., Joao Félix 57., ill. Pepê 30.)