Galatasaray (török)–FC Köbenhavn (dán) 2–2
Több mint 22 éve nem történt ilyen a Galatasarayjal. Az isztambuli csapat a dán fővárosiak ellen kétgólos hátrányból mentett pontot, ezzel 2001 áprilisa óta – amikor a Real Madridot verte meg a negyeddöntőben 3–2-re – először nem kapott ki, amikor kétgólos hátrányban volt.
A dán csapatban a 18 éves Oscar Höjlund néhány órával hamarabb mutatkozott be a Bajnokok Ligájában, mint 20 éves bátyja, a nyáron az Atalantától a Manchester Unitedhez szerződő Rasmus, ám a testvérek így is ugyanazon a napon debütáltak – Oscar ikertestvére, Emil viszont nem volt ott a Köbenhavn keretében.
Real Madrid (spanyol)–Union Berlin (német) 1–0
Megint Jude Bellingham volt a Real Madrid hőse. A Dortmundból szerződtetett angol labdarúgó 20 évesen és 83 naposan a Real Madrid és az angolok legfiatalabb olyan játékosa lett, aki a hosszabbításban szerzett győztes gólt a BL-ben. Bellingham egyébként a hatodik olyan angol Real Madrid-labdarúgó, aki pályára lép az európai kupasorozatokban Laurie Cunningham, Steve McManaman, David Beckham, Michael Owen és Jonathan Woodgate után.
Bellingham ráadásul a Real Madridnak mindössze a negyedik olyan játékosa a 21. században Cristiano Ronaldo, Isco és Marco Asensio után, aki a La Ligában és a Bajnokok Ligájában is góllal debütált.
Arsenal (angol)–PSV (holland) 4–0
Gálaelőadással tért vissza az Arsenal. A londoni csapat a 2013–2014-es BL-idény óta először kezdte győzelemmel a sorozatot, a PSV négygólos legyőzése pedig az Arsenal legnagyobb különbségű, első fordulós sikere volt a 2010–2011-es idényben 6–0-ra megnyert Braga elleni meccs óta.
A hollandok rég nem kezdték ilyen rosszul a Bajnokok Ligáját, a PSV most már húsz perc után kétgólos hátrányban volt, legutóbb 2001 szeptemberében, azaz 22 évvel ezelőtt fordult velük elő hasonló, amikor a Nantes tíz perc után ment kettővel.
Az Arsenal négy találatából Leandro Trossard és Bukayo Saka is kivette a részét, s mindketten góllal mutatkoztak be a BL-ben.
Meglepő adat, de Gabriel Jesusnak több gólja van a Bajnokok Ligájában (21), mint két klasszis honfitársának, Ronaldinhónak (18) és Ronaldónak (14). Jesus egyébként meghálálja menedzserei bizalmát, hiszen amikor kezdő volt, az esetek ötven százalékában szerzett gólt, ami a nyolcadik legmagasabb arány a sorozat történetében.
Bayern München (német)–Manchester United (angol) 4–3
Erre számítani lehetett. Az eredmény alapján izgalmas mérkőzésen kapott ki 4–3-ra Münchenben a Bayerntől a Manchester United, Erik ten Hag csapata viszont nagy problémákkal küzd, hiszen az új idényben már 14 gólt kapott, ami a legtöbb a Premier League-csapatok között. Sőt, 2001 augusztusa óta nem fordult elő olyan az MU-val, hogy egymás utáni öt tétmérkőzésen legalább két gólt kapjon, olyanra pedig 1978 (!) óta, azaz 45 éve nem volt példa, hogy a Manchester United sorozatban három meccsén is három gólt kapjon.
Olyan pedig legutóbb még Sir Alex Ferguson elődjével, Ron Atkinsonnal fordult elő az 1986–1987-es évadban, hogy az MU idénybeli első hat tétmérkőzéséből négyet elveszített. Erik ten Hag csapata valósággal szenved idegenben, vendégként megvívott legutóbbi 35 mérkőzése közül 18-at veszített el, ennél több csak a West Hamnek van (20).
Az MU vereségének egyébként megvoltak az előjelei: Harry Kane legutóbbi 11 Manchester United elleni meccsén öt gólt szerzett és négy gólpasszt adott. Serge Gnabry a legutóbb hat, angol klub elleni meccsén hét gólt szerzett a BL-ben (korábban a Tottenham ellen négyet, a Chelsea ellen kettőt), a német válogatott támadó BL-góljai (15) 47 százalékát lőtte angol csapattal szemben. De Mathys Tel is bombaformában játszik: legutóbbi hét gólját az utolsó 15 percben szerezte, közülük hármat a hosszabbításban.
A támadómutatókban sem jeleskedtek a manchesteriek, ugyanis a legfontosabb statisztikákban az első tíz közül kilenc Bayern-játékos volt, csak a duplázó Casemiro tudta valamennyire felvenni a versenyt.
A Manchester United az FC Barcelona után a Bayernnek is a kedvenc ellenfele, a müncheniek és a katalánok is hatszor nyertek az MU ellen.
Thomas Müller jubilált, hiszen a szerdai volt a századik győzelme a Bajnokok Ligájában, ennél csak Cristiano Ronaldónak (115) és Iker Casillasnak (101) van több.
Benfica (portugál)–Salzburg (osztrák) 0–2
Fiatalság. Eredmény. A Salzburg nem fél mély vízbe dobni tehetségeit. Szoboszlai Dominik korábbi csapata a Benfica vendégeként a Bajnokok Ligája történetének legfiatalabb átlagéletkorú kezdőjével állt fel (21 év, 183 nap), ráadásul még nyert is 2–0-ra.
Braga (portugál)–Napoli (olasz) 1–2
Ő lenne a legjobb védő? A Napoli vezető gólját Giovanni Di Lorenzo szerezte az első félidő hosszabbításában. A 30 éves hátvédnek a Braga elleni volt a harmadik gólja a legutóbbi két BL-idényben, s ezzel a vonatkozó időszakban ő a sorozat legeredményesebb védője.
Ezzel szemben a Lens játékosai ezt megelőzően még sosem léptek pályára Bajnokok Ligája-mérkőzésen, Elye Wahi például 50 nappal a Lens utolsó BL-meccse – 2002 november, Bayern München – után született.
A francia csapatnak Angelo Fulgini a második olyan labdarúgója, aki közvetlen szabadrúgásból szerzett gólt a BL-ben Vladimír Smicer Dinamo Kijev elleni 1998 decemberi találata óta.