BL, B-csoport: Lewandowski gálázott; Spurs-fordítás után továbbjutás

Vágólapra másolva!
2019.11.26. 22:52
null
Robert Lewandowski megszórta a Crvena zvezdát (Fotó: AFP)
A labdarúgó Bajnokok Ligája B-csoportjának 5. fordulójában a Bayern München 6–0-ra legyőzte a Crvena zvezdát Szerbiában, míg a Tottenham kétgólos hátrányból fordított, és 4–2-re nyert a görög Olympiakosz ellen. A sikerrel biztossá vált, hogy a bajorok mellett José Mourinho gárdája is ott lesz a nyolcaddöntőben.

TOTTENHAM–OLYMPIAKOSZ

José Mourinho nem sokáig maradhatott nyugodt, az Olympiakosz ugyanis nagy meglepetésre már a hatodik percben megszerezte a vezetést Juszef el-Arabi révén, aki Danny Rose hibája után 17 méterről bal lábbal a jobb alsó sarokba tüzelt.


A 19. percben már kétgólos előnyben voltak a vendégek, Rúben Semedo egy szöglet után az ötösön belülről bombázott a londoniak kapujába (0–2).


Mourinho nem sokat teketóriázott, már a 29. percben lecserélte Eric Diert, a helyére felküldte Christian Eriksent, az első játékrész hosszabbításában pedig szépített a Tottenham. Dele Alli köszönte szépen, s óriási védelmi hibát követően közvetlen közelről a kapuba bombázott (1–2).


Az ötvenedik percben Harry Kane ünnepelhetett, Lucas jobb szélről érkező passzát hét méterről gólra váltotta, amivel a Spurs kétgólos hátrányból egyenlített.


Az Olympiakosz nem bírta a londoni rohamokat, öt percen belül (73., 77.) Serge Aurier és Kane is eredményes volt, amivel a Tottenham 4–2-re megnyerte a találkozót, egyúttal bebiztosította a részvételét a nyolcaddöntőben.

CRVENA ZVEZDA–BAYERN MÜNCHEN

A bajorok rögtön az első percben magukhoz ragadták a kezdeményezést, beszorították a szerbeket a saját térfelükre. Az óriási nyomásnak hamar meg is lett az eredménye, a 14. percben Philippe Coutinho beadásából Leon Goretzka a jobb felsőbe bólintott (0–1).


A 41. percben Robert Lewandowski is beköszönt, ám mivel találata előtt kezezés történt, videózás után elvették a gólt. A második játékrészben viszont – több – érvényes találatot is szerzett, az 53. percben büntetőből volt eredményes, nyolc perccel később pedig már kettő szerepelt a lengyel csatár neve mellett (0–3).


Hogy ne maradjanak sokáig gól nélkül a nézők, Lewandowski a 64. percben már mesterhármasnál járt, öt perccel később pedig mesternégyesnél – ezzel a 46. BL-gólját szerezte a Bayern München színeiben, ami klubrekord.

A kegyelemdöfést Corentin Tolisso vitte be a hajrában – 6–0 lett vége a bajorok javára, a sikerrel a Bayern már biztosan a B-csoport első helyén végez.

BAJNOKOK LIGÁJA, CSOPORTKÖR
5. FORDULÓ
B-CSOPORT
Crvena zvezda (szerb)–Bayern München (német) 0–6
(Goretzka 14., Lewandowski 53., 60., 64., 68. – az elsőt 11-esből, Tolisso 89.)
Tottenham Hotspur (angol)–Olympiakosz Pireusz (görög) 4–2 (Alli 45+1., Kane 50., 77., Aurier 73., ill. el-Arabi 5., R. Semedo 19.)

A B-CSOPORT ÁLLÁSA
1. Bayern München 5 5 21–4 +17 15
2. Tottenham 5 3 1 1 17–11 +6 10
3. Crvena zvezda 5 1 4 3–19 –16 3
4. Olympiakosz 5
1 4 7–14 –7 1

Az utolsó fordulóban:
December 11., szerda
21.00: Bayern München (német)–Tottenham Hotspur (angol)
21.00: Olympiakosz (görög)–Crvena zvezda (szerb)

Legfrissebb hírek

A Bodö/Glimt könnyedén, a Pafosz nagy csatában lett BL-főtáblás

Bajnokok Ligája
20 órája

A szokás rabjai – Malonyai Péter jegyzete

Német labdarúgás
2025.08.23. 07:09

Kezdésnek ütős: Kane hármat, a Bayern hatot rámolt be a Lipcsének a Bundesliga nyitányán

Német labdarúgás
2025.08.22. 22:29

Gulácsi Péter és Willi Orbán is mérföldkőhöz érkezik

Német labdarúgás
2025.08.22. 08:34

Ez eddig nem a Bayern München nyara volt

Német labdarúgás
2025.08.21. 15:41

Dupla Tízes: Gulácsiék maradnak, de mi folyik mégis Lipcsében?

Német labdarúgás
2025.08.21. 13:17

Egyetértenek a Bundesliga-edzők: megvédi bajnoki címét a Bayern München

Német labdarúgás
2025.08.20. 13:07

Három gólt kapott a Rangers, a Crvena zvezda is hazai vereség után várja a BL-selejtező visszavágóját

Bajnokok Ligája
2025.08.19. 23:04
Ezek is érdekelhetik