„Nagyon megható volt, hogy felkértek az év legfontosabb női mérkőzésének népszerűsítésére – idézi az mlsz.hu Berkesi Juditot, aki annak idején maga is futballozott az NB I-ben és az NB II-ben, a László Kórház játékosaként bajnoki bronzérmet és Magyar Kupa-ezüstöt szerzett. – Szinte gyermeki módon reagáltam a megkeresésére, mert legkevésbé sem számítottam rá, hogy egy ilyen fontos szerepben egyáltalán szóba jöhet a nevem. Hatalmas öröm és megtiszteltetés, hogy nagyköveti minőségben népszerűsíthetem a női focit, és annak is az idei legfontosabb eseményét. Mérföldkő a női labdarúgásban, hogy első alkalommal rendeznek önállóan, a férfi sorozattól elkülönülve BL-döntőt, ezzel önmagában is nagyobb figyelem irányul a női szakágra, s bízom benne, hogy ebből a magyar női futball is profitálni tud.”„Nagyon megható volt, hogy felkértek az év legfontosabb női mérkőzésének népszerűsítésére – idézi az mlsz.hu Berkesi Juditot, aki annak idején maga is futballozott az NB I-ben és az NB II-ben, a László Kórház játékosaként bajnoki bronzérmet és Magyar Kupa-ezüstöt szerzett. – Szinte gyermeki módon reagáltam a megkeresésére, mert legkevésbé sem számítottam rá, hogy egy ilyen fontos szerepben egyáltalán szóba jöhet a nevem. Hatalmas öröm és megtiszteltetés, hogy nagyköveti minőségben népszerűsíthetem a női focit, és annak is az idei legfontosabb eseményét. Mérföldkő a női labdarúgásban, hogy első alkalommal rendeznek önállóan, a férfi sorozattól elkülönülve BL-döntőt, ezzel önmagában is nagyobb figyelem irányul a női szakágra, s bízom benne, hogy ebből a magyar női futball is profitálni tud.”
Berkesi Judit hozzátette, a hazai tévénézők közül sokan most ismerkednek a női futballközvetítésekkel, de az eddigi visszajelzések nagyon jók, ezért optimista a májusi mérkőzés fogadtatása kapcsán.
„Úgy gondolom, sokan érdeklődnek majd a budapesti döntő iránt. Magyarországon a női szakágnak még ki kell vívnia a megfelelő figyelmet és ismertséget, a Bajnokok Ligája-döntő részben erről is szól számunkra. Aki személyesen kilátogat a mérkőzésre, vagy televízión megnézi a döntőt, láthatja, hogy óriási sportteljesítmény van a női futballban. Biztos vagyok benne, hogy ha ezt itthon is felismerik, az nagyban növeli a női foci hazai elismertségét. A BL-döntő presztízsét tekintve ugyanazt az értéket képviseli, mint a férfi Bajnokok Ligája fináléja, ezért is reménykedem benne, hogy magyar résztvevője is lesz a mérkőzésnek. Jakabfi Zsanett és a német válogatott színeiben szereplő Marozsán Dzsenifer egyaránt bizakodhat abban, hogy ott lesz csapatával a döntőben. Semleges nézőként jó lenne magyar résztvevőnek szurkolni, arról nem is beszélve, hogy jelenlétük az elitfutballban hatalmas motivációt jelenthet a magyarok számára, mert megmutathatja, hogy tőlünk is el lehet jutni a labdarúgás legmagasabb szintjére” – mondta az M4 Sport riportere.
A női Bajnokok Ligája budapesti döntőjét május 18-án, szombaton 18 órától rendezik a Ferencváros stadionjában, a Groupama Arénában. A sorozat jelenleg a negyeddöntőnél jár, a négy közé jutásért Jakabfi Zsanett (VfL Wolfsburg) és Marozsán Dzsenifer együttese (a címvédő Lyon) egymással csap össze.
NŐI BAJNOKOK LIGÁJA
A NEGYEDDÖNTŐ PÁROSÍTÁSA (ÁGRAJZ SZERINT)
Slavia Praha (cseh)–Bayern München (német)
FC Barcelona (spanyol)–LSK Kvinner (norvég)
Olympique Lyon (francia)–VfL Wolfsburg (német)
Chelsea (angol)–Paris Saint-Germain (francia)
A negyeddöntők első mérkőzéseit 2019. március 20-án és 21-én, a visszavágókat egy héttel később rendezik.