MU: Mourinho megerősítette, Sánchez nem játszik a Juventus ellen

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
Vágólapra másolva!
2018.10.22. 21:43
null
Vagy Sánchez hiánya, vagy a Real újabb érdeklődése miatt grimaszol. Vagy csak úgy... (Fotó: AFP)
Nem állíthatjuk, hogy hasítana a Real Madrid a spanyol élvonalbeli bajnokságban – kilenc forduló után csak a 7. a csapat, ráadásul négy bajnoki óta nyeretlen. Éppen ezért sajtóhírek szerint elfogyott Florentino Pérez klubelnök türelme a nyári világbajnokság előtti napokban a spanyol válogatott éléről elszipkázott Julen Lopeteguivel szemben, akinek már az utódját is ismerni véli a jól értesült spanyol sajtó José Mourinho személyében – ám ezt az érintett határozottan cáfolta.

A Real első embere ugyanis állítólag már csupán arra vár, hogy kivágják a Manchester Unitedtől José Mourinhót, aki talán csak egy hangyafülnyivel teljesít jobban Angliában a klubjával, mint Julen Lopetegui Spanyolországban az övével.

A két csapat hazája bajnokságában egyaránt kilenc meccset játszott, s négy győzelem mellett két döntetlen és három vereség a mérlege, ami 14 megszerzett pontot jelent. A hangyafülnyi különbség a Bajnokok Ligájában jelentkezik a két gárda között: a Real egy győzelem mellett egy vereséget is begyűjtött, míg a United még veretlen a nemzetközi porondon, egy győzelem mellett egy iksz a mérlege. Igaz, az MU már kiesett az angol Ligakupából – a Real pedig még nem lépett pályára a Király-kupában.

Mindenesetre akármennyire is hasonlít egymáshoz a két együttes mutatója a szezonban, ez a jelek szerint nem gátolja meg Pérez elnököt, hogy vissza próbálja csábítani a 2013-ban egyszer már elküldött portugál trénert.

Amit az érintett persze rögtön cárfolt is, amikor a Juventus elleni BL-meccs előtti sajtótájékoztatón az esetleges visszatéréséről kérdezték.

„Boldog vagyok Manchesterben és szeretném kitölteni a 2020-ig szóló szerződésem, sőt még utána is szeretnék a csapatnál maradni. Csak a Manchester United foglalkoztat” – jelentette ki Mourinho, aki elárulta, újabb labdarúgóról vált bizonyossá, hogy nem futballozhat kedd este a Juve ellen.

„Nincs értelme titkolózni: akiket a mai edzésen láttak, ők a rendelkezésre álló játékosaim. Alexis Sánchez nem volt köztük, tehát nem léphet pályára kedden” – közölte a portugál.

A chilei csatár a Chelsea ellen a hétvégi bajnokin csak késői csereként jutott szóhoz, és a hírek szerint ágyéksérülés hátráltatja, ami miatt nem számíthat rá a portugál edző.

Alexis Sánchez – Diogo Dalot, Phil Jones, Scott McTominay, Marouane Fellaini és Jesse Lingard után – már a hatodik olyan sérültje a Unitednek, aki nem bevethető a Juventus ellen kedd este.

 

Legfrissebb hírek

A Qarabag lesz a főtábláért az FTC ellenfele

Bajnokok Ligája
18 órája

Új támadótrió, de vajon beválik? Így állhat fel az új idényben a Manchester United

Minden más foci
Tegnap, 11:43

Manchesteri felmentősereg – Cselőtei Márk publicisztikája

Angol labdarúgás
2025.08.11. 22:52

De Geát megünnepelték, Seskóékat bemutatták, a Manchester United döntetlent játszott a Fiorentinával

Minden más foci
2025.08.09. 18:00

Benjamin Sesko aláírt a Manchester Unitedhez – hivatalos

Angol labdarúgás
2025.08.09. 11:56

Romano szerint megvan a megállapodás, Sesko a Manchester Unitedhez igazol – sajtóhír

Angol labdarúgás
2025.08.07. 16:17

Tornagyőztesként tér haza a Manchester United a tengerentúlról

Angol labdarúgás
2025.08.04. 07:23

BL: az UEFA pénzbírsággal sújtotta a címvédő PSG-t

Bajnokok Ligája
2025.07.31. 18:19
Ezek is érdekelhetik