BL: Magyarországon hasonlóban nem volt részem – Korhut

Vágólapra másolva!
2017.07.19. 06:56
A Budapest Honvéd 2–1-es hátrányból, zárt kapus mérkőzésen fogadja az izraeli bajnok Hapoel Beer-Sevát a Bajnokok Ligája selejtezőjének 2. fordulójában. A találkozót felvezető sajtótájékoztatón a vendégek magyar védője, Korhut Mihály beszélt arról, mit is vár az összecsapástól.

„Nagyon furcsa érzés a Honvéddal, vagyis egy magyar csapat ellen játszani – kezdte a válogatott védő. – Már a párharc előtt is tudtuk, hogy erős gárda a kispesti, nem véletlenül nyerte meg a bajnokságot. Biztosak voltunk benne, hogy szeretne olyan eredményt elérni, amivel nyílttá teheti a párharcot. Ez sikerült is neki, hiszen kaptunk egy gólt tőle. A visszavágó teljesen más mérkőzés lesz, de megint nyerni szeretnénk.”„Nagyon furcsa érzés a Honvéddal, vagyis egy magyar csapat ellen játszani – kezdte a válogatott védő. – Már a párharc előtt is tudtuk, hogy erős gárda a kispesti, nem véletlenül nyerte meg a bajnokságot. Biztosak voltunk benne, hogy szeretne olyan eredményt elérni, amivel nyílttá teheti a párharcot. Ez sikerült is neki, hiszen kaptunk egy gólt tőle. A visszavágó teljesen más mérkőzés lesz, de megint nyerni szeretnénk.”

Korhut hozzátette: boldog, hogy Izraelben rendre telt házas összecsapásokon játszhat, mert az NB I-ben ilyesmiben nem nagyon volt része.

„Természetesen ez plusz energiát ad minden futballistának. Bár a Honvéd elleni meccs zárt kapus lesz, örülök, hogy kétszáz szurkoló velünk lehet, mert nagy segítséget jelenthetnek számunkra.”

A Hapoel vezetőedzője, Barak Bahar elmondta: jól felkészültek a meccsre, hiszen nyílt maradt a párharc. Mint minden találkozóhoz, ehhez is úgy kell hozzáállniuk, hogy győzni szeretnének, nem döntetlennel vagy vereséggel kivívni a továbbjutást.

A mérkőzést szerda este negyed 10-től rendezik a Bozsik József Stadionban.

A sajtótájékoztató vágatlanul



Legfrissebb hírek

Nincs már hibátlan csapat a mezőnyben: az Ajka elvette a Honvéd veretlenségét

Labdarúgó NB II
2 órája

A Honvéd meccse is képernyőre kerül az NB II 5. fordulójában az ETO halasztása miatt

Labdarúgó NB II
2025.08.15. 21:50

A Qarabag lesz a főtábláért az FTC ellenfele

Bajnokok Ligája
2025.08.12. 19:50

A Honvéd hibátlan, a Vidi nyeretlen maradt; a KTE megszerezte első pontjait – ez történt az NB II-ben

Labdarúgó NB II
2025.08.10. 20:55

Felőrölte a Honvéd a mindenre elszánt Szentlőrincet

Labdarúgó NB II
2025.08.10. 19:31

Egyéves kitiltással is számolhat, aki az MLSZ elnökét sértegeti

Labdarúgó NB II
2025.08.05. 16:43

Honvéd: a 20 éves tehetség külföldre igazolt, a 15 éves profi szerződést köt

Labdarúgó NB II
2025.08.05. 10:23

BL: az UEFA pénzbírsággal sújtotta a címvédő PSG-t

Bajnokok Ligája
2025.07.31. 18:19
Ezek is érdekelhetik