BL: robbanás a Dortmund csapatbuszánál! Szerdára halasztották a meccset!
„Bombarobbanás volt a csapatbusznál a csapat szállodájánál. A játékosok biztonságban vannak, nincs veszély a stadionban. További információk hamarosan” – írta Twitterén a Dortmund. „Bombarobbanás volt a csapatbusznál a csapat szállodájánál. A játékosok biztonságban vannak, nincs veszély a stadionban. További információk hamarosan” – írta Twitterén a Dortmund.
A klub a közösségi médiában tájékoztatta a fejleményekről a világot, krízisstáb állt fel a stadionban, és azt kérték mindenkitől, hogy őrizze meg a nyugalmát. Nem sokkal később jelentették, hogy nincs vészhelyzet a stadionban.
HALASZTÁS
Az Európai Labdarúgó-szövetség 20.30-ra ígérte a döntést a mérkőzés megrendezésével kapcsolatban, ekkor pedig jött is a hír, holnapra halasztják a párharc első felvonását.
Szerdán kerül sor a mérkőzésre! 18.45-től
A dortmundi hangosbemondón közölték a halasztást, és mindenkitől azt kérték, maradjanak nyugodtak, hogy biztonságosan menjen végbe a stadion kiürítése.

Így nézett ki a dortmundi busz a robbanások után – KÉPEK | |
„Más színek, de együtt az erőszak ellen!” – REAKCIÓK | |
Bartrát műteni kell, a jobb csuklója sérült meg |
HÁROM SZERKEZET OKOZTA A ROBBANÁST
A helyi rendőrség megerősítette, röviddel az után, hogy a csapatbusz elindult a szállodából, a közelben három robbanószerkezet robbant fel. A rendőrség késő este sajtótájékoztatót tartott, melyen elhangzott, célzott támadás történt a dortmundiak ellen, a háttér azonban egyelőre tisztázatlan. A helyszínen találtak egy levelet, ezzel kapcsolatban azonban nem hangzott el további konkrétum. Részletek a sajtótájékoztatóról itt!
BARTRA MEGSÉRÜLT
A Bild azt írta, könnyebben sérült meg Marc Bartra, akit kórházba kellett szállítani. A német Sport1 beszámolója szerint a betörő ablaküveg sértette meg a kezét. Később a Borussia Dortmund Twitter-oldalán erősítette meg, hogy Bartrát műteni kell, miután eltörött a jobb csuklója, amelyből egy idegen testet is el kell távolítani.
Ezt Piszczekre hivatkozva mások is leközölték
Később a Dortmund is megerősítette a hírt, mielőbbi felépülést kívánva játékosának
REAKCIÓK
Jérome Boateng reméli, mindenki rendben van
A Barcelona minden segítséget felajánl korábbi játékosának, a Dortmundnak és a klub szurkolóinak
A Monaco szurkolói rendkívül szimpatikus módon „Dortmund, Dortmund” skandálással biztosították együttérzésükről a hazai csapatot, amely megköszönte a szép gesztust
További reakciókat ide kattintva olvashat!
BAJNOKOK LIGÁJA
NEGYEDDÖNTŐ, 1. MÉRKŐZÉS
Dortmund (német)–Monaco (francia) szerda 18.45

Geoff Hurst: Szégyen, amit Bellinghamék apja csinált
