Szintén változtatnak a kvalifikációs és a kiemelési szabályokon. A négy legerősebb – az angol, a német, az olasz és a spanyol bajnokságból – egyformán négy csapat szerepel a 32 együttest felvonultató főtáblán, ugyanakkor a selejtező nem bajnoki ágáról csupán két klub jut a csoportküzdelmekbe.
Jelenleg az úgynevezett UEFA-együttható alapján a legjobb három bajnokságot – az angolt, a németet és a spanyolt – egyaránt három csapat képviseli a főtáblán és egy-egy a selejtezőben játszik, míg a negyedikként rangsorolt olasz Serie A-ból az első kettő kezdett a csoportküzdelmekben, míg egy a selejtezőben. A kvalifikációs sorozatban a bajnokok és a nem bajnokok ágáról egyaránt öt gárda került főtáblára.
A kiemelési szisztémában az elmúlt tíz év eredményeit veszik majd figyelembe, de plusz pontokat érnek a korábbi kupagyőzelmek, ezzel olyan patinás kluboknak kedveznek, mint a Manchester United, a Milan vagy az Internazionale, amelyek az utóbbi időszakban gyengébben szerepelnek.
Az UEFA arról is határozott, hogy 2018 szeptemberében jelöli ki a 2024-es kontinensviadal helyszínét, amelyre jövő március 3-ig lehet jelentkezni. A jelenlegi állás szerint a németek egyedül pályáznak, míg négy északi ország közösen kandidál majd.
Döntöttek a 2018-as Európa-liga fináléjának helyszínéről, a rendezést Lyon nyerte el. A BL két év múlva esedékes döntőjének kijevi helyszínét már korábban kijelölték. A 2019-es U21-es Eb rendezési jogát Olaszország kapta, és az is eldőlt, hogy a jövő évi női Eb-n nyolcmillió euró lesz a pénzdíj.
Doppingról is szó esett, ebben a témában az a határozat született, hogy a mintákat tíz évig tárolják esetleges újraelemzés céljából.
Aleksander Ceferin elnök beszélt a nemzetközi szövetség (FIFA) vb-re vonatkozó bővítési tervéről is. Eszerint az UEFA nem kapott hivatalos elképzelést, így érdemben nem tud nyilatkozni a sajtóban újabban megjelent 48 csapatos tervezetről, de a szlovén sportvezető leszögezte, az UEFA nem elkötelezett a bővítés iránt. A vb-n 2022-ig 32 válogatott vesz részt.