BL: hiába repült a banán, az UEFA nem indít eljárást

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2016.09.30. 16:40
Az Európai Labdarúgó-szövetség (UEFA) nem indít eljárást az FK Rosztov és a PSV szerdai Bajnokok Ligája-mérkőzésén történt banándobálás miatt.

Az ilyen és ehhez hasonló esetek vizsgálatára szakosodott FARE (Football Against Racism in Europe, Futball a rasszizmus ellen Európában) csütörtökön hívta fel az UEFA figyelmét, hogy a 2–2-es döntetlennel végződő csoportmeccs első félidejében a hazai drukkerek banánt dobtak a pályára, amelyet csak negyedórával később távolítottak el onnan a rendezők.

A holland együttesben három színes bőrű futballista – Nicolas Isimat-Mirin, Jetro Willems és Luciano Narsingh – volt a pályán.

Az UEFA pénteken közleményben jelezte, hogy nem indított fegyelmi eljárást az eset kapcsán; indoklást nem fűzött a verdikthez.

A Rosztovot – amelynek stadionja a 2018-as oroszországi világbajnokság egyik helyszíne lesz – már büntette ebben a szezonban szektorbezárással az európai szövetség a Bayern München elleni első fordulós mérkőzésen, mert drukkerei rasszista viselkedést tanúsítottak az Ajax elleni BL-selejtezõn.

Legfrissebb hírek

Engedélyezte az UEFA az AC Milan és az FC Barcelona tengerentúli meccseit

Spanyol labdarúgás
2025.10.06. 22:04

Mourinho nagy bölcsességet mondott a Chelsea-től elszenvedett vereség után

Bajnokok Ligája
2025.10.01. 09:10

Barca–PSG: Luis Enrique a hiányzók miatt kesereg, Lewandowski lehagyhatja Neymart

Bajnokok Ligája
2025.09.29. 13:36

Az UEFA eljárást indított Simeone ellen a liverpooli piros lap után – sajtóhír

Bajnokok Ligája
2025.09.23. 13:36

Büntetést kapott az „UEFA Mafia” feliratú molinó miatt a Crystal Palace

Európa-konferencialiga
2025.09.19. 11:47

Apja nyomdokain – a PSV szerződtette Klaas-Jan Huntelaar fiát

Minden más foci
2025.09.19. 10:34

A Real Madrid hetekig nem számíthat Alexander-Arnold játékára

Spanyol labdarúgás
2025.09.17. 12:52

Valami nem stimmelt Guirassy mezével a Juventus ellen – kép

Bajnokok Ligája
2025.09.17. 10:03
Ezek is érdekelhetik